Connect with us
Letiště Praha

Koronavirus

Cestující ze 7 zemí po první dávce očkování mohou do Česka bez omezení

Cestující ze 7 zemí po první dávce očkování mohou do Česka bez omezení


AKTUALIZOVÁNO: Cestující ze Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska, Slovinka a Chorvatska, kteří jsou alespoň 22 dní po první dávce očkování proti koronaviru, mohou do Česka přicestovat bez omezení. Pravidla cestování očkovaných Čechů do zahraničí se liší podle jednotlivých států. O novince informovala Česká televize s následným upravením informací.

Reklama

Cílem této dohody, která začne platit od 1. června 2021, je podle staronového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha znovuotevření turismu do stavu před pandemií. Výše zmíněné země si budou navzájem uznávat své očkovací certifikáty. Rovněž ale doplnil, že si každá země stanoví konkrétní podmínky. Některým destinacím bude ke vstupu stačit první dávka očkování proti COVID-19, jiné budou vyžadovat ukončenou vakcinaci.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek zase oznámil, že do České republiky budou moci od června přicestovat i očkovaní cestovatelé ze států, které jsou na českém cestovatelském semaforu označeny zelenou barvou.

V současné chvíli platí, že očkovaní občané ČR, kteří jsou minimálně 22 dní po první dávce, se mohou zpět do ČR vracet bez omezení, pokud se vracejí z tzv. oranžových nebo červených zemí. Kategorie pravidelně aktualizujeme v semaforovém článku.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru