Connect with us

Cestopisy

Větší komfort, více místa. Air France přicházejí s novou Economy a Premium Economy Class

Společnost Air France představila novou kabinu své ekonomické a prémiové ekonomické třídy. 15 letadel typu Airbus A330 začne v novém kabátu létat od ledna 2019. Kromě toho se cestující na dlouhých letech budou moct postupně seznamovat s novým barevným schématem a doplňkovými službami i produkty. Ty mají zážitek z cestování posunout ještě na vyšší úroveň.

Reklama

„Z příchodu nových produktů a služeb v ekonomické a prémiové ekonomické třídě máme radost, protože přináší ještě komfortnější a uvolněnější zážitek z cestování. Další investice ve výši 150 mil. euro do kabin letadel A330 je důležitým krokem v naší celkové strategii růstu na trhu, přičemž tato strategie probíhá již od roku 2014 a povede k tomu, že našich 15 Airbusů A330 bude v novém kabátu do roku 2019,“ řekla Anne Rigail z personálního oddělení Air France.

Komfort v ekonomické třídě pro každého

Pojďme se podívat na to, jak se sedadla nově promění. Prostor mezi opěrkami na ruce vzroste (44cm) a ergonomická sedadla bude možné sklopit do 118° úhlu. Prostor na nohy bude také dostatečně velký, konkrétně se bude jednat od 79 cm. Kromě toho, stolíky se zvětší a nemůžeme opomenout ani na moderní 29,8cm dotykové obrazovky.

Vizuál se změní díky novým tmavomodrým potahům (se symbolem Air France samozřejmě) sedadel a opěrek hlav. Tento odstín modré bude kontrastovat s červenými dekami. Motivy klapek přes oči inspirované destinacemi zase určitě potěší sběratele.

Během letu budete samozřejmě moct používat svá chytrá zařízení a to díky USB portům a elektrickým zásuvkám. Stejně tak se budete moct připojit i na palubní Wi-Fi.

Jídlo v ekonomické třídě Air France

Královský komfort v Premium Economy

Tady se důraz klade na osobní prostor a eleganci. Pokud ekonomická třída představuje komfort na vysoké úrovní, jak asi vypadá třída o úroveň výš? Šířka sedadel se širokými opěrkami na ruce bude 48,3 cm a sklopíš je do úhlu až 130°. Pohodlí ti zabezpečí i 102 cm dlouhý prostor na nohy, větší budou i opěrky na nohy. Více z nás potom ocení více úložného prostoru. HD obrazovky tu mají uhlopříčku 33,9 cm.

Barevná kombiance tmavomodré a zářivé červené je stejná i pro Premium Economy třídě, malou změnu tu ale najdeš. Deky tu mají modrou barvu. Samozřejmostí je i komfortní balíček, který se bude obměňovat každého půl roku. USB porty, elektrické zásuvky nebo WiFi ani zmiňovat nemusíme.

Jídlo v ekonomické třídě Air France

Oshibori, šampaňské a palubní menu

Každý cestující dostane na přivítání malý ručník podle japonské tradice, které se jmenuje oshibori. Pozornost můžete čekat i ve formě šampaňského. Jídlo na palubě Air France je známé svojí kvalitou. Cestující na letech delších než 8,5 hodiny dostanou speciální gurmánské menu „My Little Gourmandises“. Nezapomíná se ani na snídani, ty se podávají pod názvem „Bon Appétit“ a to na letech mezi 8,5 a 10,5 hodinami (na těch cestující dostanou i francouzské sladkosti jako přivítání).

A o letecké společnosti JOON jste už slyšeli? Jde o nové aerolinky patřící pod Air France určené pro generaci milleniálů a nově je můžete využít i při letech z Prahy.

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru