Connect with us

Novinky

JOON přilétá do Česka! Letecká společnost nahradí v Praze Air France

JOON přilétá do Česka! Letecká společnost nahradí v Praze Air France

Novinky na lince Praha – Paříž s leteckou společností Air France! Už před nějakou dobrou jsme psali o tom, že tato letecká společnost přichází na trh s novou nízkonákladovou značkou, která nese jméno JOON. Tato značka cílí přímo na generaci milleniálů a přesně od toho se odvíjí i celková moderní koncepce nejen služeb ale i interiéru. Je to právě JOON, který od příštího roku na zmíněné lince zcela nahradí Air France.

Reklama

Kdy to začne?

První let s JOONem na lince Praha – Paříž můžeme očekávat už 31. března a kromě samotného faktu, že se bude létat s jinou leteckou společností se prakticky nic nemění, alespoň co se týče odletových časů. To znamená, že i od konce března bude linka operována 3x denně, konkrétně v 9:50, 15:25 a večer v 20:35. Ceny za zpáteční letenku začínají na zhruba 2 600 Kč.

V čem je rozdíl?

Co se týče samotných letadel, žádná velká změna se nechystá. I nadále na lince Praha – Paříž potkáte letouny typu Airbus A320 a A321, které disponují kapacitou 178 a 212 míst. Rozdíl poznáte ale v samotném interiéru i na samotných letuškách a stevardech. Personál potkáte v méně formálním sportovním oblečení, které drží krok s novými trendy v oděvním průmyslu a z více než poloviny jsou tvořené recyklovaným materiálem, konkrétně polyesteru z recyklovaných plastových láhví.

Už v ekonomické třídě najdete u každého sedadla USB port, pro nabíjení vašich zařízení a před sebou zábavní systém s názvem YouJoon, tradičně nabitým nabídkou filmů i seriálů. Velkým plusem oproti jiným nízkonákladovým společnostem je potom bezplatná nabídka nealkoholických nápojů, od vody, před džus až po kávu nebo čaj.

JOON myslí i na náročnější

Pokud by vám snad nestačilo pohodlí a servis ekonomické třídy, letenky můžete rezervovat i do business třídy. V té můžete využít jídla zdarma (snídaně, oběd nebo večeře) a stejně tak i menší občerstvení nebo sklenku šampaňského či koktejlu. Díky letence v business class navíc automaticky získáváte vstup do Business Class Lounge salónku na letišti Charlese de Gaulla, přednostní vybavení a možnost přepravy objemnějšího zavazadla.

Zdroj titulní fotografie: Dreamstime / Santiago Rodríguez Fontoba

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru