Connect with us

Cestopisy

Co s volnými víkendy? Tatry tě rozhodně nezklamou!

Co s volnými víkendy? Tatry tě rozhodně nezklamou!

Další víkendy před tebou a ty přemýšlíš co s ním. Možná už tě omrzelo věčné koukání na telku, kde stejně nic nedávají. Ani na párty v hospodě pod barákem tě už nic netahá. Prostě máš dost stereotypního odpočinku ve svém městě a zkoušíš najít plán, jak z něho ven. Zkus Tatry! V našem článku najdeš inspiraci, proč strávit svůj volný víkend právě tam.

Reklama

1. Odpočinek

Toho není nikdy dost, hlavně, když prázdninám už nadobro odzvonilo a do Vánoc je ještě daleko. Jasně, odpočívat můžete i doma za pecí, ale to není tak originální, jako u krásného kamenného krbu v horském hotelu, nebo ve venkovní vířivce s pohledem na Štrbské Pleso. Dostatek odpočinku navíc prospívá pleti, prodlužuje život, je elixírem mládí a v jeho superlativech bychom mohli pokračovat do nekonečna.

Zdroj fotografie: Grandhotel Praha

2. Čerstvý vzduch

Možná už se ti taky donesla zpráva o horském vzduchu v plechovce. Tenhle nápad z Číny klidně můžeš zkusit, pokud si však potrpíš i na hezčí pohled, než jen do dna plecháče, Tatry tě svým čerstvým vzduchem osloví. Někdo by logicky mohl namítat, že toho máme v naší krajině taky požehnaně, ale změna je život.

3. Hory, hory a zase hory

Ať už si vybereš Nízké, nebo Vysoké, budeš u nich hotový! Není to o tom, že bychom chtěli pět ódy na krásy Slovenska, ale tohle se našim „bratom“ musí nechat. A kdo už byl na vrcholu Lomničáku (Lomnického Štítu, druhého nejvyššího vrchu Tater, pozn.red. 😉 ) jistě ví, že tohle prostě stojí za to vidět. Přece jen, ve Vysokých Tatrách si zlepšíš kondici zřejmě rychleji než kdekoliv v našich pohořích.

4. Nemáš to daleko

Nemusíš mít ani auto, ani kupovat drahou letenku, stačí sednout na vlak a za chvíli si tam. Dobře, nalijme si čistého vína (nebo borovičky), zas taková chvilička to nebude (hlavně pokud jedeš až z Aše), ale, je to stále blíž, než italské Dolomity.

5. Budeš všemu rozumět

Električka = tramvaj/šalina, čučoriedky = borůvky, ťava = velbloud, korytnačka = želva, korčule = brusle… přesně tato slova určitě denně používáš při běžné konverzaci, takže aby ses nedostal do úzkých, raději jsme ti je vypsali. Jinak budeš reálně rozumět 100% všemu. Pokud by náhodou nějakým nedorozuměním přeci jen ne, Slováci ti rádi budou tlumočit do češtiny 😉

6. Halušky, borovička, kapustnica

Halušky s brynzou a škvařenou slaninou jsou TOP, BOMBA a už teď si slintáme na klávesnici. My se jich v Pelipeckách nemůžeme nabažit a kdykoliv jen sjedeme za hranice, už se jimi ládujeme v nejbližší Kolibě. Tohle prostě fakt musíš! Borovička – pokud „ťa nestrasie“ jako bys nebyl. Taková nefalšovaná slovenská borovička rozproudí každou zábavu (a dost možná ji i tvůj žaludek, tak bacha). Když ale budeš pít s mírou, Mirom, Jožkom, nebo Jankom jistě ti nic nehrozí. Doporučení před podobnou akcičkou je dát si misku pořádně kyselé kapustine, která udělá ten nejlepší základ pro nezkaženou zábavu.

7. Slováci

Říká se, že co Čech, to muzikant. O Slovácích to možná platí dvojnásob. S jejich temperamentem a smyslem pro humor se nebudeš ani na chvíli nudit! A kdyby přeci jenom, vrať se k bodu č.6 a určitě najdete společnou řeč 😉

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru