Connect with us

Koronavirus

Čtyři švédské a dánské pobočky Norwegian Air žádají o vyhlášení konkurzu

Čtyři švédské a dánské pobočky Norwegian Air žádají o vyhlášení konkurzu


Čtyři švédské a dánské pobočky Norwegian Air včera požádaly o vyhlášení konkurzu. Jde o dceřiné společnosti norských lowcostových aerolinek, které zaměstnávají 4700 pilotů a další členy posádky.

Reklama

Letecká společnost Norwegian Air se už i před korona-krizí nacházela v nelichotivé situaci. Aktuální situace může finanční problémy norských aerolinek ještě více prohloubit. Letecká společnost se aktuálně snaží převést dluhy na podíly ve firmě a získat peníze od akcionářů. Ucházejí se rovněž o garance norské vlády.

Většina letadel Norwegian Air se momentálně nachází mimo provoz. Vyhlášení konkurzu se zatím nebude týkat zhruba 700 pilotů a 1300 členů palubního personálu v Norsku, Francii a Itálii, píše agentura Reuters.

Zdroj: Reuters, Deník E

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru