Connect with us

Koronavirus

Start lowcost aerolinií Air Arabia Abu Dhabi neohrozí ani koronavirus

Start lowcost aerolinií Air Arabia Abu Dhabi neohrozí ani koronavirus

Projekt nových nízkonákladových aerolinií Air Arabia Abu Dhabi zatím postupuje podle plánu. Nízkonákladová letecká společnost se sídlem ve Spojených arabských emirátech by měla začít létat ve druhém čtvrtletí roku 2020. Ačkoliv pandemie koronaviru do značné míry zmrazila mezinárodní cestování, partneři Etihad a Air Arabia to zatím nevnímají jako problém.

Reklama

Pokud chcete spouštět nové aerolinie v roce 2020, činíte tak v nejhorším možném čase, myslí si portál SimpleFlying.com. V důsledku koronaviru musí mnoho leteckých společností přehodnotit své aktuální strategie a pozastavit plány, dokud nenastane lepší čas. Drtivá většina pravidelných linek byla pozastavena, pracovní místa dočasně zrušena a letadla uzemněna.

Tímto poklesem poptávky po cestování se ale Etihad a Air Arabia nenechaly odradit. Obě dvě letecké společnosti se podle vyjádření jejich představitelů spoléhají na naději, že za pár krátkých měsíců budou moci uvést svého nového nízkonákladového dopravce na Blízký východ. Úvodní let Air Arabia Abu Dhabi se má uskutečnit někdy ve druhém čtvrtletí letošního roku. To znamená, že do června 2020 by letecká společnost měla být v provozu.

Přečtěte si také:

Zdroj titulní fotografie: Authentic travel / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru