Connect with us
New York

Koronavirus

New York je připraven na turisty. Mění gastronomickou scénu a otevírá muzea

New York je připraven na turisty. Mění gastronomickou scénu a otevírá muzea

Po více než roce globální pandemie COVID-19 se kromě mnoha evropských destinací opět probouzí i legendární New York City. Otevírá terasy restaurací, nové hotely a dokonce veřejnou dopravu.

Reklama

Velké nakopnutí pro znovuotevření města přišlo v podobě investice do marketingové kampaně ve výši 30 milionů dolarů, kterou prostřednictvím online tiskové konference oznámil primátor New Yorku Bill de Blasio. „Turismus je v tomto městě zodpovědný za stovky tisíc pracovních pozic a budování jeho ozdravení znamená přivítat turisty v nejúžasnější destinaci na světě,“ řekl Blasio.

Pokud jde o restaurace, znamená to nejen zaměření na venkovní stolování, ale i jeho rozšíření na plnohodnotné vnější kavárny, jak je známe například z Paříže či Milána. Pokud jde o konzumaci uvnitř, aktuálně je omezena na 50% kapacitu provozů, bary a restaurace mohou být otevřeny do půlnoci.

Společnost NYC & Company odhaduje, že v roce 2021 zamíří do New Yorku 36,4 milionu turistů, což představuje více než 50 % z roku 2019, kdy město navštívilo 66,6 milionu lidí. Kromě restaurací, které se mění na gastronomické zážitky pod širým nebem, si budou turisté moci všimnout změny v dopravě. Mezi největší patří Terminál B na letišti LaGuardia v Queensu. Terminál má nových 35 gatů, 50 obchodů a restaurací. Letiště Newark Liberty se rovněž blíží k dokončení renovací. Nové trasy přidává do své nabídky i lodní přepravní společnost NYC Ferry, které se rozšíří do všech pěti městských částí.

New York je jedním z největších center umění a kultury na světě, v otevírání proto nemohli opomenout muzea jako Musem of Natural History a galerie jako Guggenheim. Například i Bronx Zoo bude již od pondělí 26. dubna fungovat s 50% kapacitou. Akce na Broadwayi si pravděpodobně počkají do časného podzimu. New York otevírá 116 nových hotelů, píše Lonely Planet.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru