Connect with us
Letištní hala v Mnichově

Novinky

Pokud přiletíte z rizikové země do Německa, máte test na COVID-19 zdarma

Pokud přiletíte z rizikové země do Německa, máte test na COVID-19 zdarma

Cestující přilétající na německé letiště z rizikových i nerizikových oblastí mohou nyní získat bezplatný test COVID-19. Tento krok je součástí iniciativy na zastavení šíření koronaviru v zemi.

Reklama

Podle německého Spolkového ministerstva zdravotnictví stačí cestujícím předložit palubní lístek, hotelový účet nebo jinou formu důkazu, že byly v zahraničí. Test následně provedou přímo na letišti, cestující za něj nemusí platit.

„Od 1. srpna hradíme vzniklé náklady za test, pokud se uskuteční do 72 hodin od vstupu do země. Pokrývají se náklady na jeden opakovaný test na osobu,“ uvádí se na své webové stránce německé spolkové ministerstvo zdravotnictví.

Podle laboratoří se každý týden může provést v Německu až 1,2 milionu testů. V zemi jsou i letiště, která nabízejí testy i odlétajícím cestujícím. Například letiště v Mnichově poskytuje takové testy za poplatek 190 EUR v lékařském středisku terminálu 1.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru