Connect with us
Berlín

Koronavirus

Německo 14. 11. zařadí ČR mezi rizikové země, neočkované čeká karanténa

Německo 14. 11. zařadí ČR mezi rizikové země, neočkované čeká karanténa

Německo zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. S platností od neděle 14. listopadu 2021 se tak změní podmínky vstupu. Hlavní změna se týká neočkovaných, na něž se bude nově vztahovat povinnost karantény.

Reklama

O přesunutí Česka mezi oblasti s vyšším rizikem na svém Twitteru včera informoval ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek.

Podmínky vstupu do Německa platné od 14. listopadu

  • Všichni návštěvníci jsou povinni ještě před příjezdem do země vyplnit digitální formulář.
  • Neočkovaní musí před vstupem do Německa doložit negativní PCR (ne starší 72 hodin) nebo antigenní test (ne starší 48 hodin). Následně musí po příjezdu nastoupit do 10denní karantény, kterou je možné ukončit 5. den negativním testem.
    • Test musí být v němčině, angličtině, francouzštině, italštině nebo španělštině a je možné jej předložit v digitální nebo tištěné podobě.
  • Očkovaní cestující musí předložit certifikát o ukončeném očkování (v němčině, angličtině, francouzštině, italštině nebo španělštině) s tím, že od poslední dávky uplynulo alespoň 14 dní.
  • Ti, kteří překonali COVID-19, v posledních 180 dnech nemusí, stejně jako očkovaní, předkládat negativní test. Stačí, když se prokáží dokladem o prodělání onemocnění.

Děti mladší 12 let se nemusí prokazovat negativním testem, nicméně musí absolvovat 5denní karanténu. Ta by případně platila i pro očkované rodiče, kteří s takto starými dětmi přijíždějí.

Výjimka z karantény i vyplňování vstupního formuláře platí pro tranzitující, resp. ty, kteří Německem pouze projíždějí, či například pro pobyt nepřesahující 24 hodin, pendlery nebo návštěvníky přijíždějící za studiem.

Seznam zemí aktualizuje Institut Roberta Kocha každý pátek s tím, že v platnost vstupuje následně od neděle. Společně s Českem se na něj v neděli zařadí i Rakousko či Maďarsko. Slovensko se na seznamu nachází již od konce října.

Akční letenky z Německa

Zdroj: www.irozhlas.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru