Connect with us
Letadlo Airbus A320

Evropa

Nejrušnější letiště v Evropě je tento rok Charles de Gaulle v Paříži

Nejrušnější letiště v Evropě je tento rok Charles de Gaulle v Paříži

Nejrušnějším letištěm v Evropě je letos Letiště Charlese de Gaulla v Paříži. Na francouzské základně se za devět měsíců vystřídalo 19,3 milionu pasažérů. Historicky tak z prvního místa odsunula londýnský Heathrow, kterým prošlo o 300 tisíc cestujících méně. Píše o tom deník Financial Times.

Reklama

Šéf letiště Heathrow, John Holland-Kaye, upozornil britskou vládu, že v otevírání hranic zaostává za evropskými zeměmi a příliš pomalu zavádí testování pasažérů.

Letiště Heathrow za tři čtvrtletí vygenerovalo ztrátu 1,5 miliardy liber, počet pasažérů se propadl o téměř 80 %. Očekává, že za celý rok vyřídí 22,6 milionu cestujících.

Vedení největšího britského letiště tvrdí, že má dostatek hotovosti na příštích 12 měsíců i v případě, že by nastal extrémní scénář s úplným výpadkem tržeb, píše Deník E.

Akční letenky do Paříže

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru