Connect with us

Cestopisy

Tipy na výlet v Paříži: Nenech se ničím zaskočit

Tipy na výlet v Paříži: Nenech se ničím zaskočit

Paříž, romantické i kontroverzní město, si člověk užije mnohem víc, pokud je dobře připraven. Víš, kde se ubytovat a jaké mobilní aplikace se ti mohou v hlavním městě Francie hodit? Máme pro tebe pár tipů.

Reklama

Víš, že…?

Asi největším pařížským tajemstvím je mini vesnička s názvem La Campagne á Paris, která se nachází na kopci v neturistické části města. Skládá se z 92 neuvěřitelně malebných domků.

5 míst, která musíš v Paříži vidět

Bazilika Sacré-Coeur: Úžasná římsko-byzantská architektura s mnoha detaily na nejvyšším bodě města. Najdeme zde strop zdobený obrovskou mozaikou a jeden z největších zvonů na světě, který váží okolo 19 tun.

Eiffelova věž: Praktický význam svého času geniálního architektonického díla se projevil zejména během války. Svým vzhledem však každému oku nelahodila. Navzdory všemu je dodnes neodmyslitelnou součástí města.

Louvre: Největší muzeum umění na světě je domovem tisíců skvostů. Nejznámější z nich, Mona Lisa, je nejdražší malbou na světě. V muzeu se nachází i ohromující sbírky řeckého, římského či mezopotámského umění.

Pantheon: Monumentální pařížská stavba byla postavena na počest patrona města. Dnes ukrývá pozůstatky Marie-Curie Sklodowské či Victora Huga.

Vítězný oblouk: Je situován uprostřed největšího kruhového objezdu na světě. Vyplatí se vylézt i na jeho vrchol, ze kterého je úžasný výhled na město včetně slavné Champs-Élysées – nejprestižnější a nejširší ulice v Paříži.

Netradiční turista

Vzrušující zábavu se šampaňským v ruce zažiješ během kabaretní show v kabaretu Le Lido.

Děti určitě nezapomenou na návštěvu Parc Astérix, kde mohou na vlastní kůži zažít svět oblíbené komiksové a filmové dvojice. Atrakce a 4D filmová show zaujmou nejen ty nejmenší.

Neuspokojí tě pohled na Paříž ze břehu? Vydej se na plavbu výletní lodí s audioprůvodcem.

Výhodné ubytování

Hledáš ubytování za dobrou cenu, odkud to nebude daleko za krásami Paříže? 3* hotel Gaston je útulný hotel nedaleko stanice metra, a teda i se snadnou dostupností do centra.

Vypelikánovali jsme i speciální nabídku na hotel Gaston spolu s letenkami už od 5 990 Kč.

Užitečné aplikace

Paris Metro Map & Routes: Měj po ruce trasy metra spolu s předpokládanými časy odjezdů.

Paris Travel Guide: Měj přehled o aktuální poloze a okolních atrakcích. Vytvoř si seznam oblíbených restaurací nebo muzeí a získej o nich základní info.

TheFork: Informace o okolních restauracích včetně recenzí, fotek a umístění. V mnoha z nich si lze přes tuto aplikaci rovnou rezervovat stůl. Bonusem je „doporučení šéfkuchaře“ – seznam předkrmů, hlavních jídel a dezertů, které rozhodně stojí za ochutnání.

Indie Guides Paris: Mraky turistů, a hlavně v létě. To je negativní aspekt oblíbených destinací. Aplikace Indie Guides ti pomůže objevit alternativní kulturní místa včetně galerií, barů a restaurací.

Klikněte pro komentář
Nahoru