Connect with us
Londýn

Letenky

Nejlepší místa na rok 2021: Vítězem je opět Londýn

Nejlepší místa na rok 2021: Vítězem je opět Londýn

Atmosféra mnoha metropolí, na které jsme zvyklí v plném rozkvětu, se pod rouškou globální pandemie výrazně změnila. Zavřené bary a restaurace vzpomínají na časy, kdy byly plné domácích i turistů. Smutno je i některým světoznámým kulturním památkám. Společnost Resonance Consultancy, která se zabývá poradenstvím v oblasti nemovitostí, turismu a ekonomického rozvoje, sestavila svůj žebříček nejlepších míst na rok 2021 bez výjimky.

Reklama

Společnost v každoročním seznamu 100 nejlepších míst z celého světa zohledňuje 25 faktorů v 6 kategoriích. Hodnotí města, která mají více než milion obyvatel. Dívají se rovněž například na diverzitu, počasí, množství parků a turistických atrakcí či počet hashtagů na sociálních médiích. Pandemie koronaviru však přece letošní hodnocení v něčem změnila. Poprvé umístění destinací ovlivnil faktor nezaměstnanosti, počet nakažených COVID-19 a příjmová nerovnost.

TOP 3 místa na rok 2021

1. Londýn

Londýn je jedničkou v žebříčku už šestý rok po sobě. Své prvenství si v tomto seznamu udržel i navzdory spekulacím kolem Brexitu, jež pověst města nabouraly. Společnost, která ho sestavuje, ocenila například chladný čerstvý vzduch, za který město vděčí stromům a zeleni. Podle ní na světě není lepšího urbanistického zážitku, než toho v Londýně.

Podzimní Londýn, Tower Bridge

2. New York

New York v žebříčku ocenili jako místo, kde se setkávají mozky, géniové, inovace a progres. Tento rok bylo město oceněno i jako druhé nejlepší nákupní město, hned po Tokiu. Aktuálně je situace přirozeně těžká, když však město svůj boj s koronavirem vyhraje, bude se moci opět naplno otevřít jeho obdivovatelům, kterých je nepočítaně.

3. Paříž

Paříž se umístila na třetím místě například i díky letecké dopravě, neboť má druhé nejlepší letištní spojení na světě. Páté místo získalo za muzea, má jich více než sto. Pandemie zpomalila výstavbu mnoha hotelů, ale i samotné katedrály Notre Dame. Přesto však společnost jako vždy považuje hlavní město Francie za dobrý cestovatelský nápad. Jedinečný zážitek umocňují i nové možnosti koupání ve venkovních bazénech ve vodách řeky Seiny.

Paříž

V první 10 se umístila i tato místa:

4. Moskva

5. Tokio

6. Dubaj

7. Singapur

8. Barcelona

9. Los Angeles

10. Madrid

Akční letenky na rok 2020/2021

Zdroj: Lonely Planet

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru