Connect with us
Gdaňsk

Novinky

Toto jsou nejlepší města pro život v roce 2022. Zvítězil náš soused

Toto jsou nejlepší města pro život v roce 2022. Zvítězil náš soused

Nejnovější verze každoročního hodnocení nejlepšího města pro život je opět venku. Organizace EIU (aneb Economist Intelligence Unit) připravila seznam míst, ve kterých se domácím žije nejlépe. Letošní žebříček se v porovnání s tím předchozím v některých případech výrazně změnil.

Reklama

Hodnotili celkem 173 míst po celém světě, a to na základě různých faktorů, jako například zdravotní péče, kriminalita, politická stabilita, infrastruktura či přístup k zeleni. Seznamu pro rok 2022 dominuje Evropa s 6 městy z celkového počtu 11. Standardně vyhlašují 10 vítězů, letos se však o poslední příčku dělí dvě místa. Švýcarsko se dokonce umístilo na 2 příčkách. Celkově měla nejvíce umístěných měst Kanada.

TOP 10 míst pro život pro rok 2022

 1. Vídeň, Rakousko
 2. Kodaň, Dánsko
 3. Curych, Švýcarsko
 4. Calgary, Kanada
 5. Vancouver, Kanada
 6. Ženeva, Švýcarsko
 7. Frankfurt, Německo
 8. Toronto, Kanada
 9. Amsterdam, Nizozemsko
 10. Osaka, Japonsko a Melbourne, Austrálie

Velký propad v žebříčku zaznamenal Nový Zéland. Auckland se z loňské 10. příčky dostal až na 34. Překvapením je i Melbourne, který si předešlé roky držel top místa, letos je v žebříčku 10 vítězů poslední. Damašek, Lagos a Tripolis byly vyhodnoceny jako nejméně vhodná místa pro život, píše CNN.

Mezi nejdražší města patří Hong Kong, New York, Ženeva, Londýn a Tokio. Hodnotila se přitom cena nájmu za bydlení či benzínu.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru