Connect with us
Praha

Novinky

Která místa v Česku navštívilo v roce 2021 nejvíce turistů? Vítězem je lanová dráha na Petřín

Která místa v Česku navštívilo v roce 2021 nejvíce turistů? Vítězem je lanová dráha na Petřín

Státní agentura Czech Tourism opět sestavila žebříček míst, která se v loňském roce stala nejnavštěvovanějšími turistickými cíly České republiky. Vítězem je lanová dráha na Petřín, která s počtem zhruba milion lidí obhájila titul z roku 2020.

Reklama

Z výsledků vyplývá, že velice oblíbené jsou zoologické zahrady. Hned za lanovou dráhou na Petřín se totiž umístila Zoo Praha, kam vyrazilo kolem 963 tisíc návštěvníků. Na třetím míste je Zlínská zoologická zahrada, a to s přibližně 624 tisíci lidmi. Na seznam TOP 10 míst s nejvyšší turistickou návštěvností se dostaly také Safari Park Dvůr Králové, Zoologická a botanická zahrada v Plzni, Zoo Ostrava a Olomouc.

Praha

Výrazný propad již podruhé zaznamenal Pražský hrad. Může za to nízký počet cestovatelů ze zahraničí. Ještě před pandemií stál na čele žebříčku, v roce 2021 ovšem poklesl ze čtvrté pozice až na devátou příčku.

Ředitel agentury Czech Tourism Jan Herget se vyjádřil, že rok 2022 by měl být pro český turismus přívětivější, byť budou stále chybět turisté z Asie a Ruska. Předpokládá, že by k nám mohlo zavítat kolem pěti milionu cestujících z ciziny.

Nezanedbatelný je také růst domácího turismu, za nímž stojí pandemie a s ní související omezené možnosti cestování do zahraničí. Jan Herget je přesvědčen, že i v letošním roce bude cestovní ruch podporován zejména obyvately Česka.

Zdroj: www.tyden.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Jak vyrazit na Zanzibar na 5 dní a užít si ho naplno (letenky od 11 990 Kč) https://t.co/Bu1IqK1FPu56 minutami dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rcoLv1 hodinou dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup do Aquaventure Waterpark zdarma https://t.co/nHoY5PIuz6 #novinky1 hodinou dozadu
New York! 9 tipů, co dělat ve slavném velkoměstě https://t.co/u4czLzhXFp3 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C3 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C #letenky16 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C16 hodinami dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Menorce v hotelu u pláže od 10 090 Kč https://t.co/we2EHcHNZv19 hodinami dozadu
Když vás místo budíku vzbudí horský potok. Vítejte v hotelu Tri Studničky! https://t.co/9ssXOKPMQe21 hodinami dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rcoLv1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru