Connect with us
Praha

Novinky

Která místa v Česku navštívilo v roce 2021 nejvíce turistů? Vítězem je lanová dráha na Petřín

Která místa v Česku navštívilo v roce 2021 nejvíce turistů? Vítězem je lanová dráha na Petřín

Státní agentura Czech Tourism opět sestavila žebříček míst, která se v loňském roce stala nejnavštěvovanějšími turistickými cíly České republiky. Vítězem je lanová dráha na Petřín, která s počtem zhruba milion lidí obhájila titul z roku 2020.

Reklama

Z výsledků vyplývá, že velice oblíbené jsou zoologické zahrady. Hned za lanovou dráhou na Petřín se totiž umístila Zoo Praha, kam vyrazilo kolem 963 tisíc návštěvníků. Na třetím míste je Zlínská zoologická zahrada, a to s přibližně 624 tisíci lidmi. Na seznam TOP 10 míst s nejvyšší turistickou návštěvností se dostaly také Safari Park Dvůr Králové, Zoologická a botanická zahrada v Plzni, Zoo Ostrava a Olomouc.

Praha

Výrazný propad již podruhé zaznamenal Pražský hrad. Může za to nízký počet cestovatelů ze zahraničí. Ještě před pandemií stál na čele žebříčku, v roce 2021 ovšem poklesl ze čtvrté pozice až na devátou příčku.

Ředitel agentury Czech Tourism Jan Herget se vyjádřil, že rok 2022 by měl být pro český turismus přívětivější, byť budou stále chybět turisté z Asie a Ruska. Předpokládá, že by k nám mohlo zavítat kolem pěti milionu cestujících z ciziny.

Nezanedbatelný je také růst domácího turismu, za nímž stojí pandemie a s ní související omezené možnosti cestování do zahraničí. Jan Herget je přesvědčen, že i v letošním roce bude cestovní ruch podporován zejména obyvately Česka.

Zdroj: www.tyden.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru