Connect with us
Člun v Miami

Letenky

Dovolená v nespouteném Miami od 21 490 Kč!

Miami Beach je dnes fenoménem, který dalece přesáhl hranice USA. Rozpálené pláže, na kterých se ve večerních hodinách zábava dlouho nezastaví, aktivní životní styl, ve kterém se kila navíc neodpouštějí i pulzující metropole, jakou jinde v Karibiku nenajdete.

Reklama

Pokud byste ale porovnali dnešní Miami s jeho plážemi s Miami minulých století, připadali byste si spíš jako v brazilské džungli. Ještě v 19. století totiž většinu oblasti dnešního státu Floridy, pokrývaly husté mangrovové lesy, které směle doplňovaly všudypřítomné bažiny. To aby tu terén nebyl až moc jednoduchý. Až s posouvajícím se frontierem (hranicí osidlování americkými osadníky), rostoucí poptávkou po železniční dopravě, a s tím související rozšiřující se zástavbou, začaly husté porosty padat k zemi a bažiny vysychat. To vše mimo jiné kvůli rychle rostoucímu tabákovému průmyslu, který měl na tomto americkém výběžku, kterému se občas škodolibě říká „penis Ameriky“, velkou tradici.

Floridské mangrovy

S rostoucí populací a rozšiřujícími se městy, mezi které patřilo i Miami, se ráz krajiny docela přeměnil do dnešní podoby. Zatím co jinde v Karibiku naleznete početné pralesové porosty, tady aby člověk pohledal. Co se stalo, stalo se, a dnes je těžké soudit, zda přeměna Floridy byla změnou pozitivní nebo negativní. Jisté je ovšem to, že Miami se svojí Miami Beach dnes patří mezi nejoblíbenější destinace nejen v USA. Právě zázemí velkoměsta v tropickém klimatu nabízí návštěvníkům pohodlí, které jinde v Karibiku nemusí být na takové úrovni. Mezi největší lákadla krom samotných pláží tu patří třeba Art Deco Historic Distric, umělecká část Wynwood a další.

Miami z ptačí perspektivy

Člun v MiamiMiami Art Deco Chodník na pobřeží Miami

Pelikán pro vás připravil dva zaatlantické pobyty s odlety z Prahy.

3* Urbano se snídaní

Odlet z Vídně ➡ od 21 490 Kč


3* Circa39 se snídaní přímo na Miami Beach

Odlet z Vídně ➡ od 25 990 Kč

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru