Connect with us
Aqaba

Asie

LEVNÁ EXOTIKA: Ammán nebo Aqaba z Vídně od 858 Kč

LEVNÁ EXOTIKA: Ammán nebo Aqaba z Vídně od 858 Kč

Exotika v podobě dechberoucího Jordánska je stále oblíbenější. Mohou za to zejména levné linky z Vídně do Ammánu a Aqaby. Konkrétně první zmiňovanou destinaci nyní pořídíš s odletem z Vídně s cenovkou začínající na 858 Kč.

Reklama

Akční letenky do Ammánu

  • Odkud? Přímé lety z Vídně
  • S kým? Letecká společnost Ryanair
  • Kdy? Akční termíny na leden
  • Příklad? Termín 13. – 27. leden (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny letištní poplatky, příruční zavazadlo

Pro zajímavost připojujeme i další akční letenky s odletem z Vídně nebo Prahy a spojení do Aqaby.

Užijte si památky i nádherné pláže

Při návštěvě jordánského hlavního města se ocitnete přímo mezi bohatou minulostí v podobě historického města a slibnou budoucností moderní části. Mezi archeology se říká, že by dokonce mohl být jedním z nejstarších míst na světě. Tím největším lákadlem je citadela na vrcholu Jabal al-Qala’a, která dohlíží na město, a kde najdete i ruiny z Římské nebo Byzantské říše. Vysoké a dokonale opracované sloupy vás jednoduše vrátí zpět do časů, kdy tu stál velkolepý Herkulův chrám.

Jen pár kroků odsud se zase ocitnete ve starém římském divadle, do kterého za časů jeho největší slávy chodila místní smetánka. Kromě toho se připravte na oslňující výhledy na celé město rozprostírající se pod vámi.

Petra – Novodobý div světa

Při návštěvě Jordánska se zkrátka musíte vydat i na jedno z nejfotogeničtějších míst na světě. Petře se přezdívá skalnaté město, a to zejména mohutným skalám, do kterých Nabatejovci vytesali obdivuhodné chrámy již ve 3. století př. n. l. Prvním Evropanem, kterému se v přestrojení podařilo objevit tato historická lákadla, byl švýcarský cestovatel Johann L. Buckhardt. Od té doby Petra neztratila nic ze své krásy. Nejen, že byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, stala se i dějištěm natáčení mnoha světoznámých filmů, z nichž nejznámějšími byly Indiana Jones nebo Mumie.

Dechberoucí národní parky

Wadi Rum je rozsáhlá poušť, rozpálená od všudypřítomného slunce, nehostinná i náladová. Ostré sluneční paprsky pronikají mezi kaňony a vytlačují stín, který jinak představuje alespoň krátkodobou úlevu pro cestovatele, ale i Beduíny, kteří tato místa znají jako své boty. Pokud vám v hrudníku bije srdce dobrodruha, vydejte se sem na výlet, nebo tu i stanujte.

Pravým opakem Wadi Rum je rezervace Mujib. Zajímavostí je, že se jedná o nejníže položenou rezervaci na světě. Najdete tu přes 400 druhů různorodých rostlin, a to včetně nádherných a vzácných orchidejí. Kromě rostlin tu najdete i více než 250 druhů živočichů, mezi které se řadí obávané hyeny nebo elegantní lišky. Co víc, ptáci migrující během zimy z Evropy na jih se po cestě zatavují právě zde.

Mrtvé moře

Vítejte na nejníže položeném suchozemském místě na světě. Mrtvé moře se nachází přes 408 metrů pod hladinou moře a jeho extrémní slanost má příznivý vliv na pokožku. Dostali jste chuť, zaplavat si v sytě modré vodě? To nebude tak snadné. Kvůli velkému podílu soli v moři se plavání mění spíše na plácání se ve vodě. Těšit se ale můžete na zážitek v podobě čtení novin na hladině a na 330 slunečných dní v roce.

Aqaba, dokonalá dovolená na břehu Rudého moře

V Aqabě na břehu Rudého moře, najdete vše, co potřebujete k dokonalé plážové dovolené. Slunce zde přes léto svítí denně neuvěřitelných 13 hodin a teploty se mohou vyšplhat až na 35 stupňů. Rudé moře je proslulé svým pestrým podmořským světem, který během své dovolené objevíte raz dva. Jordánska Aqaba se podobá letoviska v Egyptě na druhém břehu moře, ale v porovnání s nimi je Aqaba klidnější a méně objevena. Mezi oblíbené oblasti patří například letovisko Tala Bay, kde najdete pískové pláže, restaurace, obchůdky nebo promenády.

Jordánsko

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 4* pobyt v Římě včetně snídaní a letenek od 7 690 Kč https://t.co/kTY1QRxZE96 hodinami dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU #letenky9 hodinami dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU9 hodinami dozadu
Bali, Vietnam a další pecky s China Airlines od 17 990 Kč! TOP servis a zavazadlo v ceně https://t.co/nVIj9kNDlL11 hodinami dozadu
Vzhůru na Srí Lanku s letenkami z Vídně s Qatar Airways od 16 990 Kč https://t.co/ZfqdRdJ8lR12 hodinami dozadu
Přivítej jaro na Kypru. Letenky z Vídně máš nyní od 1 210 Kč https://t.co/0MGuziaTjx14 hodinami dozadu
Jak projet Island za 7 dní a nezruinovat svůj bankovní účet https://t.co/MEsML5v4Bf16 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT1 dnem dozadu
Párty vs. zen, luxus vs. batůžky. Aneb hlavní turistické části Malty https://t.co/HjRJXOddqf1 dnem dozadu
Během zimy do Cancúnu? Leť z Prahy s Turkish Airlines za 16 790 Kč https://t.co/POlZqFexl42 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru