Connect with us
Aqaba

Asie

LEVNÁ EXOTIKA: Aqaba a Ammán z Vídně už od 370 Kč

LEVNÁ EXOTIKA: Aqaba a Ammán z Vídně už od 370 Kč

Nízkonákladové aerolinky se ve Vídni perou o to, která nabídne levnější exotiku. Jen před pár týdny jsme se dozvěděli o nových spojeních do jordánských destinací z Vídně – Ammánu a Aqaby – a už teď jdou na dračku. Obě exotické destinace jsou nyní v nabídce za mega nízké ceny od 370 Kč, jako bonus přidáváme i výhodné spojení z Prahy. Dopřejte si léto v zimě za pár korun.

Reklama

Ke vstupu do Jordánska je nutné předložit negativní PCR test, který byl proveden ne více než 72 hodin před odletem. Plně očkované osoby z vybraných zemí – mezi nimi i Česko – PCR test před příjezdem do země absolvovat nemusí. Více informací o vstupu do Jordánska najdeš v samostatném článku.

Užijte si památky i nádherné pláže

Při návštěvě jordánského hlavního města se ocitnete přímo mezi bohatou minulostí v podobě historického města a slibnou budoucností moderní části. Mezi archeology se říká, že by dokonce mohl být jedním z nejstarších míst na světě. Tím největším lákadlem je citadela na vrcholu Jabal al-Qala’a, která dohlíží na město, a kde najdete i ruiny z Římské nebo Byzantské říše. Vysoké a dokonale opracované sloupy vás jednoduše vrátí zpět do časů, kdy tu stál velkolepý Herkulův chrám.

Jen pár kroků odsud se zase ocitnete ve starém římském divadle, do kterého za časů jeho největší slávy chodila místní smetánka. Kromě toho se připravte na oslňující výhledy na celé město rozprostírající se pod vámi.

Petra – Novodobý div světa

Při návštěvě Jordánska se zkrátka musíte vydat i na jedno z nejfotogeničtějších míst na světě. Petře se přezdívá skalnaté město, a to zejména mohutným skalám, do kterých Nabatejovci vytesali obdivuhodné chrámy již ve 3. století př. n. l. Prvním Evropanem, kterému se v přestrojení podařilo objevit tato historická lákadla, byl švýcarský cestovatel Johann L. Buckhardt. Od té doby Petra neztratila nic ze své krásy. Nejen, že byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, stala se i dějištěm natáčení mnoha světoznámých filmů, z nichž nejznámějšími byly Indiana Jones nebo Mumie.

Dechberoucí národní parky

Wadi Rum je rozsáhlá poušť, rozpálená od všudypřítomného slunce, nehostinná i náladová. Ostré sluneční paprsky pronikají mezi kaňony a vytlačují stín, který jinak představuje alespoň krátkodobou úlevu pro cestovatele, ale i Beduíny, kteří tato místa znají jako své boty. Pokud vám v hrudníku bije srdce dobrodruha, vydejte se sem na výlet, nebo tu i stanujte.

Pravým opakem Wadi Rum je rezervace Mujib. Zajímavostí je, že se jedná o nejníže položenou rezervaci na světě. Najdete tu přes 400 druhů různorodých rostlin, a to včetně nádherných a vzácných orchidejí. Kromě rostlin tu najdete i více než 250 druhů živočichů, mezi které se řadí obávané hyeny nebo elegantní lišky. Co víc, ptáci migrující během zimy z Evropy na jih se po cestě zatavují právě zde.

Mrtvé moře

Vítejte na nejníže položeném suchozemském místě na světě. Mrtvé moře se nachází přes 408 metrů pod hladinou moře a jeho extrémní slanost má příznivý vliv na pokožku. Dostali jste chuť, zaplavat si v sytě modré vodě? To nebude tak snadné. Kvůli velkému podílu soli v moři se plavání mění spíše na plácání se ve vodě. Těšit se ale můžete na zážitek v podobě čtení novin na hladině a na 330 slunečných dní v roce.

Aqaba, dokonalá dovolená na břehu Rudého moře

V Aqabě na břehu Rudého moře, najdete vše, co potřebujete k dokonalé plážové dovolené. Slunce zde přes léto svítí denně neuvěřitelných 13 hodin a teploty se mohou vyšplhat až na 35 stupňů. Rudé moře je proslulé svým pestrým podmořským světem, který během své dovolené objevíte raz dva. Jordánska Aqaba se podobá letoviska v Egyptě na druhém břehu moře, ale v porovnání s nimi je Aqaba klidnější a méně objevena. Mezi oblíbené oblasti patří například letovisko Tala Bay, kde najdete pískové pláže, restaurace, obchůdky nebo promenády.

Jordánsko

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru