Connect with us
Malta pláže

Cestopisy

Panenská příroda i noční párty. Nejkrásnější pláže Malty

Panenská příroda i noční párty. Nejkrásnější pláže Malty

Pláže Malty jsou oblíbené. Největším důkazem tohoto faktu je, že během letní dovolenkové sezóny se pobřeží souostroví promění ve skupinu malých sídel turistů, kteří touží po odpočinku doprovázeném vůní moře, mocným dotykem slunečních paprsků a unikátním panoramatem, který se jinde hledá jen těžko. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější pláže Malty, které se nám líbí a jsou skvěle hodnoceny i jinými turistickými portály.

Reklama

Golden Bay

Nejpopulárnější písečná pláž na Maltě je Golden Bay, což v překladu znamená zlatá zátoka – to kvůli barvě písku samozřejmě. Nachází se v západní části ostrova a ve skutečnosti je součástí obrovské souvislé pláže, k níž patří i Ghajn Tuffieha a Gnejna. Jedná se o nedotčenou oblast Malty, která ještě není zastavěná, takže si zde opravdu můžete užít ničím nerušené koupání a opalování. Písek je velmi čistý, stejně jako mořská voda.

Golden Bay Malta

St. Peter’s Pool

Pokud existuje nějaký seznam unikátních pláží světa, tato by na něm určitě neměla chybět. Přístup k azurové mořské vodě čisté jako letní nebe není nejsnadnější, právě proto však stále z velké části patří přírodě, která místo chrání před lidskými zásahy. A přesně proto ani není pro každého. Pokud jste s dětmi, promyslete si, jestli jste připraveni na dlouhou procházku po ne zcela komfortní a dlouhé trase. Sbalte si i nějaké občerstvení, nenajdete zde totiž žádná plážová pohostinská zařízení. Jestli se ovšem na cestu vydáte, budete z místa nadšeni.

St,Peter's,Pool Malta

Mellieha Bay (Ghadira Bay)

Největší a podle mnohých i nejkrásnější pláž Malty je Mellieha Bay, která se nachází ve městě Mellieha nazývaném jako plážové hlavní město země. Kromě estetických hodnot za svou popularitu vděčí také tomu, že dokáže uspokojit všestranné turistické potřeby. Umožňuje vodní sporty, díky mělké vodě ji milují rodiny s dětmi a nezklame ani milovníky přírody, protože v jejím sousedství se nachází přírodní rezervace Ghadira.

Mellieha bay Malta

Modrá laguna 

Blue Lagoon je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Maltě. Není to ale pláž pro každodenní návštěvu. Leží totiž mezi malými ostrovy Comino a Cominotto, na kterých nejsou žádná ubytovací zařízení. Za tímto okouzlujícím dílem přírody budete muset přijet lodí a užít si průzračně čistou vodu laguny naplno na tak dlouho, jak trvá váš výlet.

Blue Lagoon

Ghajn Tuffieha

Jižně od pláže Golden Bay a od vesnice Manikata leží další plážový poklad Malty, Ghajn Tuffieha. Pláž byla oceněna modrou vlajkou, což znamená, že splňuje i přísné standardy předepsané tímto ekologickým programem. Tou nejlepší referencí je její oblíbenost i mezi zkušenými cestovateli.

Ghajn Tuffieha

Paradise Bay

Už samotné pojmenování této pláže prozrazuje, že se jedná o jakýsi letní ráj. Pláž Paradise Bay sice není velká, za to je moc hezká a čistá. Nabízí kouzelný výhled na ostrovy Gozo a Comino, ale oblíbená je i kvůli možnosti potápění. Pokud jste se ještě nikdy nezamilovali do světa pod hladinou Středozemního moře, snadno se vám to může stát právě tady. Přes léto je Paradise Bay docela rušná a konají se na ní letní mejdany.

Paradise Bay Malta

Gnejna Bay

Tato tichá a pozoruhodně kvalitní pláž leží na severním pobřeží Malty, kousek od vesnice Mgarr. Pokud rádi splýváte s místními davy, toto místo budete mít rádi. Na Gnejna Bay totiž chodí spíše Malťané, turistů je zde méně. Najdete zde místa s červeným pískem, ale také kamenné plážové části.

Gnejna Bay

St George’s Bay

Jedna z frekventovaných turistických oblastí Malty je St Julian’s a její jedinou písečnou pláží je St George’s Bay. Je obklopena bary a prodejnami rychlého občerstvení, nicméně toto, na Maltu trochu komerčnější řešení komfortu, je zde zcela namístě. Pláž je totiž v centru párty života na Maltě.

St.,Julian's Malta

Akční letenky na Maltu

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru