Connect with us
Etihad Airways, letadlo

Afrika

WOW! Etihad létá z Vídně! Letenky do Asie i Afriky s termíny do prosince od 9 790 Kč

WOW! Etihad létá z Vídně! Letenky do Asie i Afriky s termíny do prosince od 9 790 Kč

I ty patříš mezi ty, kteří se již nemohou dočkat cestování do exotických koutů Asie a Afriky? Letos to už může s vícero destinacemi vypadat slibně a potěší tě určitě i nová linka Etihad Airways z Vídně, kterou se s přestupem v Abú Dhabí dostaneš do nejoblíbenějších destinací Asie či Afriky. Skvělé je, že všechny destinace jsou nyní dostupné za speciální uváděcí ceny. Neváhej a rezervuj si letenky na Bali, Maledivy či do jiných destinací jihovýchodní Asie. Takto levně se s těmito prémiovými aerolinkami do exotiky běžně nelétá, vybírej z termínů od jara až do konce roku.

Reklama

Bezplatné COVID-19 pojištění je součástí každé letenky Etihad Airways zakoupené přes Pelikán zatím až do 31. března 2021 (letecká společnost již tuto garanci několikrát prodlužovala). Etihad Airways rovněž vyžadují od každého cestujícího před vstupem do letadla negativní PCR test.

Super novinka z Vídně

Původně měla linka Etihad Airways z Vídně startovat miulý rok v květnu, avšak kvůli pandemii se novinka přesunula na rok 2021. Nyní by už startu nemělo nic bránit.

Etihad Airways jsou hlavním leteckým dopravcem emirátu Abu Dhabi (Abú Dhabí). Společnost byla založena v roce 2003 a první let se konal v listopadu 2003. Etihad před koronakizí operoval s více než 1000 lety každý týden do 70 destinací v 46 zemích světa. Hlavní základna aerolinií leží v Abu Dhabi International Airport.

Linka Etihad Airways z Vídně do Abu Dhabi vyplní díru na trhu. Letecká společnost použije na linku z Vídně do Emirátů ekologičtější a modernější Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou téměř 300 míst.

Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty

Let z Vídně do Abu Dhabi trvá 5 hodin a 25 minut. Jde o přímé a tím pádem nejrychlejší spojení Rakouska s emirátem Abu Dhabi. Etihad Airways použijí na linku z Vídně do Emirátů ekologičtější a modernější Boeing 787-9 Dreamliner.

Etihad Airways, letadlo
Letadlo Etihad

Etihad Airways se každoročně umisťují v hodnoceních ekonomické či business třídy mezi světovou špičkou. Ekonomická třída letecké společnosti Etihad Airways nabízí vyšší standard, než na jaký jsme v Evropě zvyklí. Sedadla na dálkových letech jsou velmi široká, vybavena pohodlnými polštáři a mají například i komfortnější opěrky hlavy.

Ekonomická třída Etihad Airways
Ekonomická třída Etihad Airways
Ekonomická třída Etihad Airways

Na delších ekonomických letech společnosti Etihad Airways jsou cestujícím poskytovány fleecové přikrývky a také si lze vyžádat speciální polštáře na krk – pro komfortnější odpočinek. Na delších letech dostanete i dárek v podobě kosmetického balíčku obsahujícího pár ponožek, zubní kartáček, pecek do uší či masku na oči.

Etihad Airways, palubní servis

Cestujícím se na linkách Etihad Airways podává teplé jídlo dle vlastního výběru ze tří hlavních chodů. Palubní kavárna, která podává lehké občerstvení, kávu, čaj a horké čokolády jen příjemně doplňuje celý zážitek na palubě.

Jídlo na palubě Etihad Airways

Ekonomická třída Etihad Airways nabízí multimediální zábavní systém sestávající ze 750 hodin obsahu. Sedadla Economy jsou vybavena 27cm monitory s dotykovou obrazovkou, které si cestující mohou přizpůsobit svým osobním potřebám. Na sedadlech Economy Smart jsou pak nainstalovány ještě o kousek lépe – 28cm monitory s dotykovou obrazovkou. Letové zábavné programy Etihad zahrnují více než 100 filmů, 300 populárních televizních programů a 60 interaktivních her.

Etihad Airways, multimedialni system

Etihad Airways myslí při dlouhých letech i na děti. „Flying Nanny“ je jednou z nejlepších leteckých služeb, s níž v zásadě ještě žádná jiná letecká společnost nepřišla. Pomáhá cestujícím s dětmi na dálkových letech.

Etihad Airways, děti v letadle

Etihad Wellness dbá o tvé zdraví na cestách

Svět cestování se v roce 2020 výrazně změnil a Etihad Airways se mu ihned přizpůsobily. Začaly nabízet testování na COVID přímo na letišti v Abu Dhabi, rovněž bezplatné pojištění na COVID zakoupením letenky a revoluční bezkontaktní letištní kiosky na kontrolu zdravotního stavu cestujícího.

cestující

Součástí programu Wellness od Etihad Airways je hloubkové čištění kabiny po každém letu a rovněž hygienické balíčky obsahující vše potřebné k bezpečnému cestování. Aerolinky dokonce zřídily speciální linku, kde ambasadoři odpovídají na otázky cestujících a radí ohledně cestování a aktuálních podmínek 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 • Etihad Airways obnovilo kabinu všech letadel novými potahy sedadel a koberci. Jejich letadla jsou vybaveny vzduchovými filtry HEPA, které zachycují 99 % vzdušných mikrobů.
 • Po příletu do každé destinace důkladně čistí a dezinfikují všechna svá letadla.
 • Posádka nosí roušky i a osobní ochranné prostředky během celého letu, stejně jako cestující.
 • Wellness balíček pro cestujícího obsahuje roušku, rukavice a antibakteriální gel.
 • Etihad Airways vyžadují od každého cestujícího před vstupem do letadla negativní PCR test.
 • Palubní servis zůstal zachován s důrazem na nejvyšší standardy hygieny.
 • Některé z letištních salonků jsou již opětovně otevřeny.
 • Bezplatné COVID-19 pojištění je součástí každé letenky až do 31. března 2021.

Které destinace jsou na výběr?

V prodeji jsou termíny od dubna až do konce roku 2021. Níže najdeš přehledné kalendáře s akčními kalendáři za tyto ceny:

 • Dillí z Vídně za 9 790 Kč
 • Kuala Lumpur z Vídně za 10 790 Kč
 • Johannesburg z Vídně za 9 990 Kč
 • Phuket z Vídně od 10 790 Kč – podmínky vstupu do Thajska
 • Manila z Vídně za 11 390 Kč
 • Jakarta z Vídně za 11 790 Kč
 • Denpasar Bali z Vídně za 12 990 Kč – podmínky vstupu na Bali
 • Seychly (Mahe Island) z Vídně od 12 890 Kč
 • Male (Maledivy) z Vídně za 13 790 Kč (termíny do listopadu 2021) – podmínky vstupu na Maledivy
Bali, rýžová pole

Pelikán proplatí stornopoplatek, pokud budeš mít pozitivní test

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Dáme ti slevu 250Kč

Kód PECKYAPPKA zadej při objednávce a zaplať o 250 Kč méně. Objednávka musí být v hodnotě minimálně 500 Kč.

POZOR: Slevový kód tentokrát platí pouze, pokud děláš objednávku přes naši novou mobilní aplikaci Pelipecky. Zde je návod, jak uplatnit slevu.

Akční letenky Etihad airways do Asie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru