Connect with us
Miami

Amerika

Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč

Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč

USA začátkem týdne potvrdily, že se již v listopadu otevřou očkovaným cestujícím z EU i Velké Británie a parádní letenky na sebe nenechaly dlouho čekat! Jestli jsi už ztrácel/a naději, že se ti někdy splní tvůj sen navštívit Floridu, začni slavit. Letenky můžeš rezervovat v období od listopadu až do léta příštího roku, najdeš tam i termíny na hlavní sezónu.

Reklama

Miami z Madridu – 2 super destinace jednou cestou

Zpráva o otevření USA ještě ani nestihla vychladnout, a přece se už letenky do Ameriky řadí mezi bestsellery posledních dní. Nejžádanější je právě přímý let z Madridu do Miami. Letenka je ideální příležitostí, jak během jedné dovolené spojit návštěvu dvou oblíbených metropolí.

 • Odkud? Z Madridu
 • S kým? Letecká společnost Air Europa
 • Kdy? Listopad – květen 2022
 • Termín? Příklad 8. – 15. květen 2022 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Jestli ti ale odlet z Madridu nevyhovuje, mrkni i na ostatní letenky. Mezi odletovými místy najdeš i Mnichov, Vídeň nebo Prahu. Na všech spojeních tě čeká jeden přestup.

Miami – co dělat a zažít?

 • Pro inspiraci si přečti naše tipy, co v Miami nevynechat.
 • Nachází se zde i netradiční podmořský hřbitov, stylizovaný do bájné Atlantidy!
 • I když se tamní život od 90. let zklidnil, stále má Miami punc města, které žije hlavně v noci. Noční život a kulturní vyžití jsou tu opravdu bohaté. A i když už asi nepotkáš v každém baru celebritu, určitě téměř v každém najdeš taneční parket. Takže pokud míříš za tancem a hudbou, najdeš vyžití v mnoha podnicích.
 • Jistě nevynechej ani návštěvu ikonické pláže South Beach, jedné z nejlepších tamních pláží, a na Floridě vůbec. Je pověstná svými hotelovými komplexy.
 • A co se jejího okolí týče, už promenáda Ocean Drive je plná restaurací, kaváren, barů i nočních klubů (jak jinak). A pozor, nachází se tu i čtvrť ve stylu Art Deco, v níž můžeš spatřit i Versaceho dům.
 • Nakonec malá kuriozitka – v Miami můžeš totiž navštívit World Erotic Art Museum (Světové muzeum erotického umění), jehož sbírka je opravdu bohatá a obsahuje díla i takových mistrů, jakými byli Salvátor Dalí nebo Pablo Picasso a další…
Miami Art Deco

Podmínky vstupu do USA a návrat

Podle informací, které oznámil Bílý dům, budou cestující ke vstupu do USA potřebovat kromě potvrzení o očkování proti COVID-19 i negativní test, ne starší 72 hodin. Po příjezdu nebude vyžadována karanténa. Budou nastaveny i jisté výjimky, například pro děti, které se nemohou nechat očkovat. Koordinátor Bílého domu pro situaci spojenou s koronavirem, Jeff Zients, uvedl, že nová pravidla mají vstoupit v platnost na začátku listopadu.

Návrat zpět do České republiky se řídí pravidly cestovatelského semaforu.

Miami – cestovní doklady

Při cestě do USA potřebuješ autorizaci ESTA (zde najdeš článek, jak jej získat krok za krokem). A pochopitelně i cestovní pas, platný alespoň 6 měsíců po odletu ze země.

Levné ubytování v Miami

Jestli hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Miami

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru