Connect with us
Kolumbie

Novinky

Medellín se zbavuje pověsti drogového centra. Chce být prvním eco-friendly městem v Jižní Americe

Medellín se zbavuje pověsti drogového centra. Chce být prvním eco-friendly městem v Jižní Americe

Není to tak dávno, co se kolumbijské město Medellín proslavilo v negativním světle zejména jako hlavní město drogového byznysu a násilí. V posledním desetiletí se však s městem začínají spojovat pozitivní vyhlídky a superlativy. Medellín byl prohlášen za Silicon Valley Jižní Ameriky, nejinovativnější a nejvíce „smart“ město na světě. V postpandemickém světle se město, kdysi spojováno s drogovým králem Pablem Escobarem, chce stát prvním eko městem Jižní Ameriky.

Reklama

Medellín má ve svém plánu snížení uhlíkových emisí o 20 procent do roku 2030. Součástí by mělo být rozšíření cyklostezek o 50 procent v rozmezí tří let a 50 tisíc elektrických kol, které by sloužily na půjčení pro veřejnost.

Udržitelnější místo pro turisty i místní

Město se chce soustředit na rozšíření možností eco-friendly cestování a vytvoření rovnováhy v okolních ekosystémech. Načasování není žádnou náhodou, Medellín chce zatlačit na infrastrukturu v době, kdy doufá v opětovné nastartování ekonomiky zničené pandemií koronaviru.

Do Medellínu míří mnoho turistů nejen za novými bary a restauracemi, ale i za autentickými místními komunitami, které kdysi sužoval drogový byznys. Právě začínající změna a silné příběhy na tato místa lákají návštěvníky.

Přestože má lepší infrastruktura pomoci zpřístupnit město turistům, odpovědné autority chtějí udržitelnější Medellín zejména pro místní obyvatele.

Tancem a hudbou k lepšímu životu

Kolumbijská cestovní kancelář navázala spolupráci s komunitními organizacemi, které organizují taneční, hudební a divadelní vystoupení v části města Manrique, která má problém s výdělky a chce vytvořit bezpečné prostředí pro mládež, píše Condé Nast Traveler.

Těmto organizacím chybí právě turisté, kteří představují velkou část příjmů v oblasti zábavního průmyslu nejen v Medellínu.

Lety do Kolumbie jsou částečně obnoveny

Kolumbie 17. září 2020 zrušila dočasný zákaz vstupu cizinců do země prostřednictvím letecké dopravy. Mezinárodní komerční lety jsou tak částečně obnoveny a z Evropy se dostaneš do Kolumbie například s nizozemskými aerolinkami KLM. Aktuálně sice aerolinky zavedly měsíční zákaz letů z téměř celé Jižní Ameriky, letenky si však můžeš koupit i na jaro, akční termíny jsou v nabídce do června 2021.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru