Connect with us
KLM lety

Koronavirus

KLM nakonec neruší všechny dálkové lety, dohodly se s nizozemskou vládou

KLM nakonec neruší všechny dálkové lety, dohodly se s nizozemskou vládou

Nizozemská letecká společnost KLM koncem minulého týdne informovala, že od pátku (22. 1. 2021) zastaví všechny mezikontinentální lety a některé ze svých evropských služeb. Nakonec se tak nestane. Představitelé nizozemských aerolinií se s vládou dohodli na mírnějších testovacích podmínkách pro své zaměstnance a KLM tak zmíněné dálkové lety nezruší.

Reklama

Nadále však platí, že cestující musí před odletem, těsně před vstupem do kabiny, absolvovat PCR test a zároveň antigenní test .

Předseda vlády Mark Rutte rovněž uvedl, že nizozemská vláda od soboty zakázala všechny lety z Velké Británie, Jihoafrické republiky a Jižní Ameriky na jeden měsíc.

Letadlo KLM

Pro nizozemskou leteckou společnost KLM bylo přerušení všech letů reakcí na požadavek dvojitého testování. Nově totiž třeba PCR test, ne starší než 72 hodin, a následně antigenní test nejpozději 4 hodiny před odletem. Toto pravidlo podle nich riskovalo uvíznutí členů posádky v cizí zemi, pokud by před odletem domů měli pozitivní test.

Letadlo KLM Boeing 747

Nové podmínky cestování do nebo přes Nizozemsko do jiné země:

  • PCR test na COVID-19, ne starší než tři dny, před odletem do Amsterdamu.
  • Rychlý antigenní test před nástupem, ne starší než 4 hodin před odletem.
  • Výjimkou jsou osoby mladší 13 let. Negativní výsledek testu musí být v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině nebo nizozemštině.
  • Předložení potvrzení o provedeném negativním RT-PCR testu na COVID-19 nenahrazuje důrazně doporučenou 10denní karanténu a podstoupení testu na COVID-19 v případě příznaků onemocnění po příjezdu do země.
  • Zákaz letů (předběžně na 1 měsíc) platí pro tyto mimoevropské země: Argentina, Bolívie, Brazílie, Kapverdy, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Francouzská Guyana, Guyana, Panama, Paraguay, Peru, Jihoafrická republika, Surinam, Uruguay, Velká Británie, Venezuela.

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru