Connect with us
Marseille

Evropa

Francouzská riviéra volá! Leť z Prahy do Marseille od 870 Kč

Francouzská riviéra volá! Leť z Prahy do Marseille od 870 Kč

Jedno z nejstarších francouzských měst najdeš na oblíbeném Azurovém pobřeží, zároveň je ovšem rovněž perlou slavného kraje Provence. To zní více než lákavě, co myslíš? Namiř si to do Marseille, místa provoněného mořem a ozdobeného kamennými stavbami, z Prahy už od 870 Kč.

Reklama

Akční Marseille z Prahy

 • Odkud? Přímý let z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Akční termíny na duben
 • Termín? Příklad 11. – 17. dubna 2024 (VYBER TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

V kalendářích najdeš jak letenky do Marseille s odletem z Prahy a Vídně, tak také letenky do Nice.

Akční letenky na Azurové pobřeží

Marseille – co vidět a zažít?

 • Nevynechej nádhernou baziliku Notre-Dame de la Garde. Určitě ji nepřehlédneš, vévodí totiž celému městu. Pokud nejsi fanouškem historie a památek, minimálně je odtud nádherný výhled na město.
 • To, že je Marseille středomořské město, pocítíš v přístavu Vieux Port (Starém přístavu). Naplánuj si procházku podél řady lodí.
 • Navštiv Muzeum evropské civilizace a Středomoří.
 • U moře je pak také katedrála Cathédrale de la Major, v severozápadní části Starého města (které mimochodem rovněž stojí za nějakou tu prohlídku). Je dlouhá 141 metrů a její věže jsou vysoké 16 metrů.
Marseille

Marseille a cestovní doklady

Na cestu ti stačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Marseille

Marseille a počasí

Je zde krátké, ale zato horké léto. Zimy jsou mírné a oblačné. Díky jeho středomořskému klimatu ti tady ovšem bude příjemně prakticky kdykoliv. Jaro patří mezi období s příjemnými teplotami a většinou zde už nebývá tolik turistů.

Marseille a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com), takže určitě budeš mít z čeho vybírat.

Marseille

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru