Connect with us

Evropa

Přímé lety z Prahy na Maltu nyní od 2 990! Poslední místa na sezónu

Přímé lety z Prahy na Maltu nyní od 2 990! Poslední místa na sezónu

Malta je jednou z nejvíce trendy destinací pro 2023. Není divu, po celý rok totiž nabízí příjemné podnebí. V létě zde můžeš poznávat nejkrásnější místa ke koupání a mimo hlavní sezónu si přijdou na své milovníci turistiky či historie. Rezervuj oblíbené letenky z Prahy s Air Malta v rámci jedinečné akce od Pelikána. V nabídce jsou poslední volná místa.

Reklama

Akční letenky na Maltu

Jen u Pelikána můžeš nyní rezervovat přímé lety z Prahy na Maltu za 2 990 Kč za osobu. Exkluzivní cenu získáš, když ve speciálním kalendáři provedeš objednávku min. 2 osob. Přidáváme ovšem i alternativy pro sólo cestovatele.

  • Odkud? Přímé lety z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Air Malta
  • Kdy? Květen – říjen 2023
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (společně do 12 kg)

Malta – co vidět a zažít?

Hlavním maltským městem je Valletta ležící na východním pobřeží. V roce 1980 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Navštívit tu můžeš mnoho míst, jako například Chrám sv. Jana Křtitele – interiér je od samotného Carravagia a nachází se tu i sbírku vzácných holandských gobelínů. Pak je tu Velmistrovský palác, Prezidentský palác nebo zahrady Barakka.

Malta

Kdysi byla hlavním městem Mdina – opevněné středověké město postavené na kopci. Dnes se mu říká tiché město, neboť se tu nesmí jezdit autem.

Určitě nevynechej ani vesnici Wied iz – Zurrieq, která je vyhledávána zejména díky tzv. modré jeskyni. Tu je možné proplout na malé loďce.

Zábavu nejen pro děti představuje zábavní mořský park Mediterraneo, kde můžeš vidět například vystoupení tuleňů, delfínů či papoušků.

Inspiruj se našimi články

Malta

Malta a počasí

Během zimy se můžeš těšit na mírné a teplé klima. Léta jsou na Maltě suchá a horká s průměrnou teplotou 27 ° C. Ideální podmínky tu jsou v období od května do října, kdy je teplota vody v moři stále vhodná ke koupání.

Vstup na Maltu a návrat

Malta zrušila všechna vstupní omezení související s koronavirem již v červenci 2022. Opět tam tak cestujeme bez omezení, stejně jako do Česka.

Ubytování na Maltě

Jestli si nechceš dělat starosti s plánováním, rezervuj dovolenou na Maltě. Kompletní balíčky většinou obsahují zpáteční letenku a hotel se stravou.

Případně nakoukni do mapy a vyhledej si ubytování přesně podle svých představ.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru