Connect with us

Evropa

Červnová Malta? Chyť oblíbené přímé lety z Prahy za 2 990 Kč

Červnová Malta? Chyť oblíbené přímé lety z Prahy za 2 990 Kč

Malta byla jednou z nejvíce trendy destinací pro 2023 a ani letos tomu není jinak. Není divu, celoročně totiž nabízí příjemné podnebí. Nuda tady nehrozí ani v červnových měsících, kdy si přijdou na své milovníci turistiky a historie. Neváhej a rezervuj si místo na přímé lince z Prahy již za 2 990 Kč. A zpříjemni si čekání na léto!

Reklama

Akční letenky na Maltu

  • Odkud? Přímé lety z Prahy
  • S kým? Letecká společnost KM Malta Airlines
  • Termíny? Červen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Malta

Malta – co vidět a zažít?

Hlavním maltským městem je Valletta ležící na východním pobřeží. V roce 1980 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Navštívit tu můžeš mnoho míst, jako například Chrám sv. Jana Křtitele – interiér je od samotného Carravagia a nachází se tu i sbírku vzácných holandských gobelínů. Pak je tu Velmistrovský palác, Prezidentský palác nebo zahrady Barakka.

Kdysi byla hlavním městem Mdina – opevněné středověké město postavené na kopci. Dnes se mu říká tiché město, neboť se tu nesmí jezdit autem.

Určitě nevynechej ani vesnici Wied iz – Zurrieq, která je vyhledávána zejména díky tzv. modré jeskyni. Tu je možné proplout na malé loďce.

Zábavu nejen pro děti představuje zábavní mořský park Mediterraneo, kde můžeš vidět například vystoupení tuleňů, delfínů či papoušků.

Malta

Inspiruj se našimi články

Malta a počasí

Během zimy se můžeš těšit na mírné a teplé klima. Léta jsou na Maltě suchá a horká s průměrnou teplotou 27 ° C. Ideální podmínky tu jsou v období od května do října, kdy je teplota vody v moři stále vhodná ke koupání.

Ubytování na Maltě

Jestli si nechceš dělat starosti s plánováním, rezervuj dovolenou na Maltě. Kompletní balíčky většinou obsahují zpáteční letenku a hotel se stravou.

Případně nakoukni do mapy a vyhledej si ubytování přesně podle svých představ.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru