Connect with us

Evropa

Malta v zimě? Ano! Chyť si letenku s Air Malta už od 1 990 Kč

Malta v zimě? Ano! Chyť si letenku s Air Malta už od 1 990 Kč

Malta je jednou z destinací, kam můžeš vyrazit v jakémkoliv ročním období. Jestli vyhledáváš zimní úniky do míst, kde se hodnoty na teploměru nedostanou pod bod mrazu, Malta bude správnou volbou! Od prosince do února se tu teploty mohou vyšplhat až na příjemných 16 °C. No a další dobrou zprávou je, že z pohledu cestovatelského semaforu je Malta od 7. 12. zařazena mezi oranžové země, takže po návratu zpět do České republiky není nutné se prokazovat testem, ani absolvovat karanténu. A poslední, co jen dodáme je, že letenky s Air Malta teď seženeš z Prahy nebo Vídně už od 1 990 Kč – a to i v termínech kolem Vánoc. Náhoda? Nemyslíme si.

Reklama
  • Odkud? Z Prahy nebo Vídně
  • S kým? Letecká společnost Air Malta
  • Kdy? Prosinec 2020 – říjen 2021
  • Termín? Příklad 19. – 26. prosince 2020 (Malta na Vánoce)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Líbí se ti letenky, ale nemáš zrovna čas si vše pořádně prohlédnout a zhodnotit?

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Malta – co vidět a zažít?

Hlavním maltským městem je Valletta ležící na východním pobřeží. V roce 1980 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Navštívit tu můžeš mnoho míst, jako například Chrám sv. Jana Křtitele – interiér je od samotného Carravagia a nachází se tu i sbírku vzácných holandských gobelínů. Pak je tu Velmistrovský palác, Prezidentský palác nebo zahrady Barakka.

Maltské ulice vyzdobené na Vánoce

Kdysi byla hlavním městem Mdina – opevněné středověké město postavené na kopci. Dnes se mu říká tiché město, neboť se tu nesmí jezdit autem.

Určitě nevynechej ani vesnici Wied iz – Zurrieq, která je vyhledávána zejména díky tzv. modré jeskyni. Tu je možné proplout na malé loďce.

Zábavu nejen pro děti představuje zábavní mořský park Mediterraneo, kde můžeš vidět například vystoupení tuleňů, delfínů či papoušků.

Inspiruj se našimi články

Malta a počasí

Během zimy se zase můžeš těšit na mírné a teplé klima. Léta jsou na Maltě suchá a horká s průměrnou teplotou 27 ° C. Ideální podmínky tu jsou v období od května do října, kdy je teplota vody v moři stále vhodná ke koupání.

Vstup na Maltu a návrat

Malta od přijíždějících cestujících vyžaduje negativní výsledek PCR testu, který nebude starší než 72 hodin. Návrat zpět do ČR je od 7. prosince bez omezení.

Malta a cestovní doklady

K cestě na Maltu ti bude stačit platný pas nebo občanský průkaz s tím, že platnost dokladu musí být alespoň 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Ubytování na Maltě

Jestli si nechceš dělat starosti s plánováním, rezervuj dovolenou na Maltě. Součástí balíčku je letenka a ubytování v blízkosti pláže se snídaní a transferem.

Pokud chceš vyrazit na vlastní pěst a hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování na Island! Test musí nově předložit i očkovaní a cestující s imunitou https://t.co/K5HIGsISo4 #koronavirus2 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #letenky8 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #novinky8 hodinami dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP10 hodinami dozadu
Řím z Vídně od 676 Kč! Letenky za léto od 855 Kč https://t.co/vQCjwzp1tc1 dnem dozadu
Maledivy: test na COVID ne starší než 72 hodin je opět povinný i pro očkované, za byznys letenky si připlatíme https://t.co/ye6Xw2uW8u #koronavirus1 dnem dozadu
Milovaná Malta! Užijte si léto v jedné z nejbezpečnějších destinací https://t.co/vykyuPgNr01 dnem dozadu
Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #novinky1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru