Connect with us
palma mallorca pláž

Evropa

Skvělá cena letenek na slunnou Mallorcu od 660 Kč

Skvělá cena letenek na slunnou Mallorcu od 660 Kč

Mallorca je největší z Baleárských ostrovů a ne nadarmo je mu přezdíváno „perla Španělska“. Kromě azurového moře a krásných pláží ti ostrov nabídne pestrou škálu aktivit. Můžeš se vydat na nekončící cyklotrasy, užít si turistiku přes zelená údolí, vrcholy hor či půvabné pobřeží s divokými útesy. Nebo navštívit klidné a romantické vesničky i zažít ruch hlavního města Palma de Mallorca. S přímým letem z Vídně se sem navíc dostaneš už od 660 Kč a na výběr máš celou řadu termínů.

Reklama
 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Wizzair
 • Kdy? Akční termíny na jaro 2022
 • Příklad? Termín 3. – 10. květen 2022 (letenka z Vídně)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo za příplatek

Akční letenky na Mallorcu

Co dělat, vidět a zažít?

 • V hlavním městě Palma de Mallorca na tebe dýchne historie starého města, najdeš zde plno kaváren i restaurací a také mnoho obchůdků se suvenýry.
 • Dřívější hlavní město nese název Alcúdia a každý týden se zde konají vyhlášené trhy. Překvapí tě zde středověké hradby, které pochází ze 14. století a jsou stále v perfektním stavu. Navštívit můžeš také archeologické muzeum či ruiny divadla.
 • Port de Pollença je malé městečko na severu ostrova a bude tvým cílem především pokud vyhledáváš méně ruchu a více klidu. Najdeš tu dlouho písčitou pláž s jemným pískem, příjemnou promenádu a atraktivní okolní přírodu.
 • Nech se inspirovat dalšími zajímavými tipy v našem článku – Mallorca na vlnách moře a historie.
Mallorca

Podmínky vstupu na Mallorcu a návrat do ČR

 • Španělsko se zahrnuje mezi tzv. rizikové země z hlediska ČR. Osoby, které cestují z rizikových zemí, musí kromě QR kódu z příjezdového formuláře předložit ještě jedno z následujících potvrzení: potvrzení o dokončeném očkování, potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 nebo potvrzení o negativním výsledku testu. S platností od 1.2.2022 Španělsko uznává potvrzení o očkování jen do uplynutí 270 dnů od aplikace poslední dávky.
 • V našem speciálním článku najdeš kompletní znění všech podmínek návratu do ČR. V případě návratu ze zemí EU nemusíš vyplňovat příjezdový formulář ani dokazovat bezinfekčnost.

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru