Connect with us
Kodaň

Evropa

Kodaň z Vídně na palubě Dreamlineru za 2 190 Kč! Zavazadlo a termíny až do prosince

Kodaň z Vídně na palubě Dreamlineru za 2 190 Kč! Zavazadlo a termíny až do prosince

Kdy je nejlepší doba k návštěvě Kodaně? Přece teď, když máš k dispozici peckovní letenky s Ethiopian Airlines za cenu, která je téměř srovnatelná s nabídkou nízkonákladových dopravců. K tomu navíc letíš i s odbaveným zavazadlem a na palubě oblíbeného širokotrupého letounu Boeing 787 Dreamliner, včetně drobného občerstvení a nápojů. Poznej překvapivou, uměleckou, kosmopolitní a experimentální metropoli a hlavní město Dánska v jednom. Zajdeš do kavárny, poznáš místní kulturu a historii i stránku, která z Kodaně činí jedno z nejekologičtějších měst na světě – jízdu na kole.

Reklama

Akční letenky do Kodaně

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ethiopian Airlines
 • Kdy? Září – prosinec 2023
 • Termín? Příklad 15. – 18. září 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (7kg a 5kg) a 2x23kg odbavené zavazadlo

Ethiopian Airlines
Na palubě Dreamlineru tě čeká malý snack i nabídka nápojů

Poznej chutě Kodaně i hygge

Dánsko má bohatou historii v pivovarnictví a barové kultuře. V této souvislosti ti doporučujeme zejména The bar tour, jejíž název mluví za vše. Navštívíš ty nejznámější a nejprestižnější bary Kodaně. V ceně máš samozřejmě drink nebo pivo v každém podniku.

Zavítejte také například do restaurace s názvem 1.th. Majitel Mette Martinussen se rozhodl přeměnit luxusní byt na místo kulinářských zážitků, něco mezi noblesním večírkem a živým vystoupením. V retro salonu si nejprve zamícháš svůj drink, pozoruješ šéfkuchaře a jeho tým při práci a na konci si už jen jako třešničku na dortu vychutnáš výborné jídlo.

Když se do Kodaně vydáš o víkendu, čeká tě jedno milé překvapení, které je zcela zdarma. Stačí přijít vždy v sobotu dopoledne kolem jedenácté na náměstí před Radhaus a vybrat si svého průvodce. Provede tě tím nejdůležitějším, co Kodaň nabízí, a to tak, jak jsme zmínili, grátis.

kodaň

Další typicky dánskou věcí je tzv. hygge, slovo balancující na pomezí útulnosti, přátelskosti a pohodlí. Hygge se těžko překládá, musíš ho jednoduše zažít. Pobřežní čtvrť Nyhavn je ideálním místem, kde s tím začít. Vyjdi si společně s východem slunce na procházku podél nábřeží a zakotvi v jednom z bister na náměstí u čaje a místního pečiva. S jeho západem se přimkni k milované osobě a pod terasovým ohřívačem se skryjte před večerním chladem. Nebo se uchylte pod nízké stropy sklepních barů, jejichž atmosféru doplňuje praskání ohně. Tam totiž s největší pravděpodobností najdeš podstatu slova hygge.

Kodaň

Levné ubytování v Kodani

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru