Connect with us

Asie

Malajsie zrušila vstupní podmínky a turisty láká na tyto nádhery! Letenky rezervuješ od 14 490 Kč

Malajsie zrušila vstupní podmínky a turisty láká na tyto nádhery! Letenky rezervuješ od 14 490 Kč

Zavři oči a představuj si společně s námi: šumící koruny stromů, liány omotané kolem mostů v jejich korunách, skřekot opiček, voňavý oceán. Nasaď si ploutve a pozoruj houfy pestrobarevných rybek pod modrou hladinou. Ochlaď se v záhybech stovky let staré jeskyně nebo vezmi batoh na ramena a vyraz na nezapomenutelnou túru. Můžeme se přesunout také do města a obdivovat moderní architekturu, která je fascinujícím kontrastem džungle. Vítej v Malajsii!

Reklama

Malajsie je otevřena turistům z celého světa. Nově při vstupu nevyžaduje důkaz o očkování ani testu.

malajzia

Podmínky vstupu do Malajsie:

1. srpna 2022 se zrušily všechny vstupní podmínky při cestě do Malajsie. Není třeba se prokázat testem, očkováním ani jít do karantény. Stále však může být vyžadováno stažení aplikace MySejahtera.

V zemi není povinné nošení roušek v exteriéru, vyžaduje se však v interiéru a ve veřejné dopravě.

Proč bys alespoň jednou měl/a zažít Malajsii?

Malajsie je jedním z míst, která se nemusí o nic snažit, ale stačí, když jen tak jednoduše jsou. Její unikátní příroda, architektura a celková atmosféra tě okamžitě pohltí. Program v Malajsii by sis klidně mohl/a naplánovat i na několik týdnů. Nebo si můžeš vybrat z těchto aktivit a míst, která pro tebe máme jako ochutnávku. Nebudeme vůbec překvapeni, když se do Malajsie budeš chtít vrátit ještě v budoucnu.

Malajsie jako brána do Asie. Tvůj velký průvodce!

langkawi-most

Akční letenky do Malajsie

Ztrať se v útrobách nádherných jeskyní

Mezi místní krásy patří například jeskyně. Na ostrově Borneo se nachází národní park Gunung Mulu, jehož historie hovoří o 3 000 let starých útvarech. Na prohlídce s průvodcem můžeš navštívit Želví jeskyni, jeskyni známou jako Rajskou zahradu či Větrné jeskyně. V blízkosti Kuala Lumpur tě zase okouzlí jeskyně Batu, které jsou tvořeny vápencem a nabízejí peckovní možnosti turistiky s krásnými výhledy.

gunung-mulu-park-jaskyna
Jeskyně v parku Gunung Mulu

Pohádkové pláže

Malajsie je tropická země s teplým podnebím a dlouhými kilometry pobřeží. Takže přirozeně zde není ani zdaleka nouze o úžasné pláže. Najdeš je na pevnině, ale také na ostrovech, které jsou mezi milovníky pláží nejoblíbenější. Vyhledávaným místem rekreantů je Langkawi. Pokud chceš vybrat místo, kde bude pravděpodobně mnohem méně turistů, zvol například Redang. Krásná místní scenérie slouží také jako klidné útočiště pro želvy.

langkawi malajsia

Malajsie je snem milovníků turistiky a divoké přírody

Pokud máš rád/a dlouhé procházky a toulání se po krajině, jsi na správném místě. Jednou z nejlepších túr je Mount Kinabalu, kterou se napříč šesti vegetačními pásmy táhnou kilometry turistických stezek. Pokud chceš vyjít až na samotný vrchol, počítej se dvěma dny a přenocováním v kempu.

mount-kinabalu malajsia

Velká část Malajsie není osídlena, což dává prostor a svobodu volně žijícím živočichům. Pozorovat je můžeš například v národním parku Taman Negara. Najdeš zde tapíry, divočáky, jeleny, opice, mnoho ptactva a hmyzu, jakož i krásné vodopády a chodníky v korunách stromů. Na Borneu můžeš na prohlídkách s průvodcem vidět slony, tygry, nosorožce či orangutany.

taman-negara
Národní park Taman Negara

Vzrušující Kuala Lumpur

Hlavní město Kuala Lumpur je fascinující ukázkou moderní architektury. Současné mrakodrapy tvoří jeden z nejikoničtějších asijských horizontů. Vydej se za dvojčaty mrakodrapů Petronas ve čtvrti známé jako Golden Trianle. Mají 88 pater a měří téměř 452 metrů. Kdysi byli nejvyššími budovami světa. Dnes je spojuje most v oblacích.

veze-petronas

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru