Connect with us
Návod na založení Revolut účtu

Tipy redakce

Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána)

Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána)

Dlouho jsem váhal, jestli se mi to vlastně vyplatí, ale poté, co jsem to vyzkoušel, nelituji. Revolut je fakt skvělá mobilní appka, kterou můžeš požívat kdekoli v zahraničí. Kromě virtuální karty si můžeš nechat vystavit fyzickou platební kartu a využívat výhody, jako bezplatné výběry z bankomatu či stabilní měnové kurzy po celém světě. A přestože mnoho z vás cestuje a Revolut mi připadá jako velmi bezpečný a užitečný způsob placení, rozhodl jsem se s vámi podělit a své zkušenosti s Revolutem.

Reklama

Jak si naistalovat Revolut a začít?

Účet v Revolutu si založíš mnohem rychleji než někde v kamenné pobočce banky. Pokud to chceš rychle, klikni sem: BEZPLATNÉ ZALOŽENÍ REVOLUT KARTY.

revolut karta
Účet si založíš pár kliknutími a hned ho můžeš začít používat.

Zadáš své telefonní číslo, vyplníš pár registračních údajů a je to. Revolut si ověří tvoji totožnost nasnímáním občanského průkazu a jiného libovolného dokladu.

Jak si poslat peníze na Revolut kartu?

Virtuální platební kartu máš hned k dispozici, je třeba si tam poslat počáteční kapitál nejméně 10 eur (asi 250 Kč). Jak si na kartu pošleš peníze? Nejjednodušší je to pomocí jiné platební karty. Já osobně používám Apple Pay a funguje to skvěle. Do pár sekund jsou peníze na Revolut kartě a můžu platit, vybírat, cokoli.

peníze revolut účet
Převody fungují peer-to-peer, takže peníze máš okamžitě převedené z účtu na účet. Nečekáš den či dva jako u běžných transakcí v bance.

Virtuální a fyzická karta: jak to funguje?

Fyzickou platební kartu si můžeš nechat zaslat na libovolnou adresu, přijde zhruba do jednoho týdne, maximálně do deseti dní. PIN ke kartě si můžeš nastavit bezplatně přímo v aplikaci. Za běžných okolností je vydání karty za poplatek 5,99 eur, s Pelikánem to máš teď zdarma.

Kromě základního účtu existuje i Premium, za který už však musíš platit měsíční poplatek. Pro občasné cestování a používání Revolutu výhradně v Česku to nemá až takový smysl.

Výhodné měnové účty přes Revolut

Přímo v účtu je možné si nastavit podporu pro měny, kterými platíš nejčastěji. V mém případě to jsou CZK, EUR a USD. Když tedy půjdu platit v zahraničním obchodě v USD, peníze se mi primárně strhnou z USD účtu. Kdybych USD účet neměl, došlo by ke strhnutí z EUR účtu s tím, že pro přepočet na EUR by se využil aktuální kurz mezi bankami. Je to ten kurz, který ti například ukáže Google, když do vyhledávání zadáš „EUR to USD“. Revolut se ti bude hodit především, když potřebuješ stabilně dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody.

revolut graf
Možnost platit v různých měnách ti v některých případech výrazně ušetří peníze.

Výběr z bankomatu: zadarmo do 200 eur

Další velkou výhodou je, že peníze můžeš vybírat z bankomatů po celém světě bezplatně. Zatímco výběry z bankomatů kartami českých bank často podléhají poplatkům (a to především v zahraničí), v případě Revolutu vybíráš bezplatně až 200 EUR (zhruba 4 890 Kč) za měsíc z bankomatů po celém světě, které podporují danou kartu (většina).

Bezpečnost karty: když je třeba, kartu hned zablokuješ

V Revolutu je možné si nechat vydat kartu VISA anebo Mastercard. Druhou zmíněnou ale dostaneš jen k Premium účtu. Na druhou stranu, VISA karta není akceptována ve všech zemích světa.

Pro online transakce je ideální použít virtuální kartu. Když se ti cokoli nebude zdát, kdykoli můžeš Revolut kartu zablokovat přímo z aplikace.

Peníze na revolut
V menu appky je možné přehledně sledovat, za co nejvíc utrácíš atd.

Slabší stránky Revolutu

Upozorňuji, že Revolut v současnosti nepodporuje 3D Secure a podpora 3D Secure se zřejmě v blízké době ani neobjeví. Někteří prodejci 3D Secure vyžadují a v takovém případě s Revolutem za službu nebo produkt nezaplatíš.

Když si chceš naráz poslat více peněz na platební kartu, nedá se to. Je tam denní limit dobití 250 EUR (cca 6 110 Kč). Jestli tedy chceš větší balík peněz na kartu, platby si rozděl na více dní.

To je ale jen pár slabších stránek jinak skvělého finančního produktu, který se ti nejen v zahraničí, ale i doma bude velmi často hodit.

Nezapomeň, když se zaregistruješ přes pelikánský odkaz, získáš teď Revolut kartu s doručením zdarma a další milé bunusy.

Revolut účet a karta

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru