Connect with us

Novinky

Letiště Mnichov nabízí přilétajícím cestujícím bezplatný test na COVID-19

Letiště Mnichov nabízí přilétajícím cestujícím bezplatný test na COVID-19

Druhé nejrušnější letiště v Německu z hlediska počtu cestujících včera oznámilo, že cestujícím přilétajícím do Bavorska nabídne bezplatný test na nový koronavirus.

Reklama

Testy pro odlétající cestující budou k dispozici také, avšak už za poplatek 190 eur. Placený test poskytuje dceřiná společnost společnosti Flughafen München GmbH s názvem Medicare a nachází se v lékařském centru letiště (terminál 1E, úroveň 03). Cestující, kteří absolvují test přes víkend a svátek, mohou rovněž očekávat, že zaplatí více než 190 eur.

Test PCR (polymerázová řetězová reakce) se provádí odběrem výtěru z hrdla a následně se odesílá do laboratoře na testování. Výsledky testu jsou v Mnichově známy do čtyř hodin. Letiště také tvrdí, že je zasílá e-mailem v němčině a angličtině. Všechny výsledky, které se vrátí pozitivní, se automaticky poskytnou německému spolkovému ministerstvu zdravotnictví. Ti, kteří mají negativní výsledek, obdrží osvědčení o datu a čase vykonání testu.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV3 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru