Connect with us

Koronavirus

Letiště Mnichov nabízí přilétajícím cestujícím bezplatný test na COVID-19

Letiště Mnichov nabízí přilétajícím cestujícím bezplatný test na COVID-19

Druhé nejrušnější letiště v Německu z hlediska počtu cestujících včera oznámilo, že cestujícím přilétajícím do Bavorska nabídne bezplatný test na nový koronavirus.

Reklama

Testy pro odlétající cestující budou k dispozici také, avšak už za poplatek 190 eur. Placený test poskytuje dceřiná společnost společnosti Flughafen München GmbH s názvem Medicare a nachází se v lékařském centru letiště (terminál 1E, úroveň 03). Cestující, kteří absolvují test přes víkend a svátek, mohou rovněž očekávat, že zaplatí více než 190 eur.

Test PCR (polymerázová řetězová reakce) se provádí odběrem výtěru z hrdla a následně se odesílá do laboratoře na testování. Výsledky testu jsou v Mnichově známy do čtyř hodin. Letiště také tvrdí, že je zasílá e-mailem v němčině a angličtině. Všechny výsledky, které se vrátí pozitivní, se automaticky poskytnou německému spolkovému ministerstvu zdravotnictví. Ti, kteří mají negativní výsledek, obdrží osvědčení o datu a čase vykonání testu.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru