Connect with us
Lufthansa

Koronavirus

Lufthansa nabídne testy na COVID-19 před odletem z Německa

Lufthansa nabídne testy na COVID-19 před odletem z Německa

Společnost Lufthansa začne cestujícím nabízet koronavirové testy na letištích ve Frankfurtu a Mnichově. Tyto testy poskytují pasažérům a jejich cílovým zemím potvrzení, že nemají onemocnění COVID-19, píše SimpleFlying.

Reklama

Podrobnosti testování zatím nejsou známy, testy ale s určitostí budou mít k dispozici cestující z Německa a přestupující pasažéři z jiných zemí.

Zrychlené testy na koronavirus pro letecké pasažéry začala mezi prvními nabízet společnost Emirates na letišti v Dubaji. Po několika týdnech ale testování zastavila kvůli obavám z nedostatečné přesnosti.

Testy na nový koronavirus nyní plánuje zavést i německý gigant Lufthansa. Letecká společnost zatím nespecifikovala, zda budou povinné nebo volitelné, není také známo, zda testy vykoná zdarma nebo za poplatek. Otázkou je i to, zda půjde o zrychlené nebo komplexní testy, jaké se například dělají na letišti Vídeň za 190 eur.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru