Connect with us
Letiště Brusel

Koronavirus

16 lidí z letiště v Bruselu obvinili z padělání testů na COVID-19. Trestem je vězení i pokuty

16 lidí z letiště v Bruselu obvinili z padělání testů na COVID-19. Trestem je vězení i pokuty

Za posledních pár měsíců bylo na letišti v Bruselu přistiženo 820 lidí se zfalšovanými negativními testy na koronavirus.

Reklama

Standardní sankcí v takové situaci je pokuta ve výši 750 €, v přepočtu zhruba 18 400 Kč. Muselo ji zaplatit asi 80 procent přichycených lidí, píše One Mile at a Time. Zbývajících 20 procent se podle magazínu muselo postavit před soud. Ze 160 lidí, kteří byli předvoláni k soudu, bylo obviněno 16.

Jelikož se 11 z nich u soudu neukázalo, byli odsouzeni k 6 měsícům vězení a pokutě 1600 € (cca 39 250 Kč) za padělání dokumentu. Další osoba byla odsouzena k roku ve vězení, protože v době předložení falešného negativního výsledku testu na COVID-19, byla pozitivní na onemocnění. Další osoba, která k soudnímu jednání přišla, ale trvala na své nevině, dostala 6měsíční trest a pokutu 800 € (asi 19 620 Kč). Zbývající tři osoby, které byly na soudním líčení přítomny, si mohly vybrat mezi 60 hodinami veřejně prospěšných prací nebo jedním rokem vězení.

V rámci rozsudku soud vydal toto prohlášení: „Existuje jen málo takových učebnicových příkladů bezuzdného sobeckého chování. Obžalovaní úmyslně ohrožují společnost tím, že svoji svobodu cestovat upřednostňují před veřejným zájmem a zejména před právem každého na život. U občanů, kterým nejde o blaho svých spoluobčanů, soud zastává názor, že přísný trest je jedinou vhodnou společenskou reakcí, aby si uvědomili nepřípustnost svého jednání.“

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru