Connect with us
Irsko

Koronavirus

Irsko ruší povinnost testu před odletem pro očkované a ty, kteří nemoc překonali

Irsko ruší povinnost testu před odletem pro očkované a ty, kteří nemoc překonali

Irsko od 5. prosince 2021 zavedlo zpřísněný režim na letištích a v přístavech. Všichni cestující se museli ještě před nástupem do letadla či lodě prokázat negativním testem na koronavirus. Zmíněná povinnost však od tohoto týdne přestává platit pro plně očkované a turisty, kteří v posledních 180 dnech prodělali COVID-19.

Reklama

Cestující, kteří se nemohou prokázat očkováním či překonáním, ke vstupu potřebují negativní PCR test, ne starší 72 hodin. Od povinnosti předkládat test jsou osvobozeny děti mladší 12 let.

Restaurace a bary v Irsku mají aktuálně nařízeno zavřít ve 20:00 hodin. Je povinné nošení roušek v interiéru. Při vstupu do restaurací, kaváren, muzeí, galerií a dalších prostor se všichni musí prokázat COVID pasem. Tato opatření platí zatím do konce ledna.

Nezapomeňte vyplnit formulář před cestou

Všichni cestující přijíždějící do Irska jsou zároveň nadále povinni vyplnit formulář s osobními údaji (Passenger Locator Form). V případě porušení předpisů hrozí pokuta nebo odnětí svobody na jeden měsíc, případně oba tresty současně.

Akční letenky do Irska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru