Connect with us
Letadlo nad Islandem

Koronavirus

Cestující během letu zjistila, že má koronavirus. Rozhodla se izolovat na záchodě

Cestující během letu zjistila, že má koronavirus. Rozhodla se izolovat na záchodě

Poté, co Marisa Fotieo až během letu zjistila, že je pozitivní na COVID-19, strávila několik hodin na záchodě. 19. prosince letěla z Chicaga do Reykjavíku. Následně svoji cestu plánovala zakončit ve Švýcarsku.

Reklama

Podle vlastních slov žena před odletem podstoupila dva PCR testy a asi pět antigenních testů, které byly negativní. Po asi hodině a půl na palubě však začala pociťovat bolest v krku. Udělala si tak další samotest, který už vyšel pozitivní, píše CNN.

Cestující oslovila letušku sama. Chtěla zjistit, jaké má možnosti izolace. Plné letadlo Marise neumožnilo sedět dál od ostatních pasažérů, a tak zvolili jinou možnost jak ji izolovat – zbytek letu strávila na palubním WC. Byla tam zavřena po dobu asi tří hodin. Žena nechtěla ohrozit pasažéry, včetně svého otce, se kterým cestovala.

Po příletu do Reykjavíku jí udělali další antigenní a PCR test, oba vyšly pozitivně. Následně nastoupila do 10denní karantény. Rodina tak pokračovala do Švýcarska bez Marisy. Na svých sociálních sítích si však pochvalovala přístup letušek, doktorů i personálu na Islandu. Bylo o ni prý dobře postaráno.

Její video z palubního záchodu se stalo hitem socální sítě.

Zdroj úvodní foto: Shutterstock/Khairil Azhar Junos

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru