Connect with us

Amerika

Havaj otevřou 15. října, stačí negativní test. Na některých ostrovech však ne pouze jeden.

Havaj otevřou 15. října, stačí negativní test. Na některých ostrovech však ne pouze jeden.

Havaj vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci ve Spojených státech několikrát posunula datum obnovení cestovního ruchu. Původně se měla turistům otevřít v srpnu, pak přesunuli termín na 1. září, nyní to však vypadá, že datum 15. října už je považováno za konečné. Informuje o tom portál Onemileatatime.com.

Reklama

První turisty tedy Havajské ostrovy přivítají zřejmě na podzim, nicméně stále není jasné, zda do USA budou moci létat i Evropané. Zákaz vstupu zatím platí z obou stran – Američané nesmějí do Evropy a Evropané do USA. Očekává se však, že toto opatření již v horizontu několika měsíců nebude platit.

Stačí negativní test na COVID-19

Havajské ostrovy budou od přijíždějících turistů vyžadovat negativní test. V opačném případě čeká návštěvníky 14denní karanténa. Novinkou však je, že pokud ještě nebudete mít výsledek testu, můžete na něj počkat v izolaci (např. v hotelu) a po obdržení negativního testu můžete karanténu ukončit

Negativní test nemůže být starší než 72 hodin. Cestujícím bude po příjezdu změřena teplota a budou muset vyplnit formulář Safe Travels ještě předtím, než nastoupí do letadla. Dostupný je i přes mobilní aplikaci. Sbírá informace o zdraví a kontakty.

Ne všichni však s touto možností souhlasí, například Velký ostrov (Big Island) Havaj si tímto řešením není jistý. Ten by chtěl od cestujících další test, který by podstoupili na místě, aby se tak vyhnuli karanténě. Nechce se spoléhat na ten, který podstoupí ještě před příjezdem.

Na letištích na Havaji se testování zatím neprovádí. A tak si cestující může vybrat dvoutýdenní karanténu nebo test ve zdravotnickém zařízení schváleném ministerstvem zdravotnictví státu někde na Havajských ostrovech – případně se nechá otestovat v akreditovaném pracovišti v Evropě nebo jinde na světě. Do výsledku testu bude muset zůstat v izolaci na hotelu. Při nedodržení povinné izolace hrozí pokuta 5 tisíc dolarů.

Pokud tedy příští rok poletíte na Havaj, podmínkou bude negativní test na COVID-19.

Akční letenky na Havaj na rok 2021

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru