Connect with us
Havaj

Koronavirus

Havaj bude ke vstupu zřejmě vyžadovat posilující dávku

Havaj bude ke vstupu zřejmě vyžadovat posilující dávku

Zahraniční turisté cestující na Havaj musí před odletem do USA předložit potvrzení o očkování na COVID-19 a rovněž negativní výsledek testu. Pokud cestující nesplní oba požadavky, nebude jim umožněno nastoupit na let. Nově se za plně očkované budou považovat jen ti, kteří mají i posilující dávku očkování proti COVID-19.

Havajský guvernér David Ige oznámil, že zvažuje změny v podmínkách v programu Safe Travels. Jednou ze změn má být povinnost prokázat se booster vakcínou, píše Travel off Path.

Před cestou na Havaj je nutná registrace a vytvoření účtu přes Safe Travels Hawai’i na svém smartphonu. V této aplikaci zadává cestující i podrobnosti o své cestě. Podmínkou je také vyplnění zdravotního formuláře a potvrzení, že všechny informace jsou správné.

Od 8. listopadu stát Havaj v souladu s federální vládou akceptuje vakcíny schválené nebo autorizované americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a vakcíny uvedené na nouzové použití Světovou zdravotnickou organizací.

Za plně očkované osoby se momentálně považují ty, kterým uplynuly minimálně 2 týdny od aplikace druhé dávky vakcíny Pfizer nebo Moderna nebo od jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. USA uznávají i očkování vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

USA při vstupu akceptují očkování od těchto výrobců:

  • AstraZeneca
  • Johnson & Johnson
  • Moderna
  • Pfizer-BioNTech
  • Sinopharm
  • Sinovac

Do USA tedy nemohou cestovat turisté očkovaní ruskou očkovací látkou Sputnik nebo indickou Covaxin.

Akční letenky do USA

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ55 minutami dozadu
S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce https://t.co/8tregqaLIM #novinky2 hodinami dozadu
TOP 5 podzimních dovolených na Maltě od 5 490 Kč: pro fanoušky relaxu i kultury https://t.co/rP7yvV7m7N5 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Budapešti letos nebudou. Důvod jejich zrušení tě překvapí https://t.co/lapVflfIxT #novinky5 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně s návratem do Mnichova od 8 990 Kč: aerolinky Saudia i zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ6 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU6 hodinami dozadu
10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp6 hodinami dozadu
Tenerife: Tvá ideální dovolená na Kanárských ostrovech! https://t.co/M5RSpkFhh56 hodinami dozadu
Podzim na Kanárech! Rezervuj ostrov Gran Canaria od 3 094 Kč https://t.co/TvcLglM4WF7 hodinami dozadu
PECKA DNE: Silvestrovský pobyt v Miláně s letenkou a 4* hotelem od 7 290 Kč https://t.co/KXGlCBW9hR23 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru