Connect with us

Koronavirus

Kuba se plánuje otevírat ve 3 fázích. Turismus bude nejdříve omezen jen na některé resorty

Kuba se plánuje otevírat ve 3 fázích. Turismus bude nejdříve omezen jen na některé resorty

Na Kubě měli od 30. května jen jedno úmrtí spojené s koronavirem. Tamní vláda oznámila předběžný plán otevření ostrova turistům. Znovuotevření by mělo být rozděleno do tří fází.

Reklama

První fáze by měla začít koncem června. Na základě ní budou mít Kubánci povoleno cestovat v rámci země. Zahraniční turisté budou mít povolený přístup ve fázi dva. Ta by měla předběžně začít asi na konci srpna. Zpočátku však s určitými omezeními. Nejdříve budou na malých regionálních letištích povoleny pouze charterové lety ze zámoří a turismus bude omezen pouze na vybrané resorty. Příchozí návštěvníci budou přepraveni autobusy přímo do all-inclusive hotelů na ostrovech Cayo Coco, Cayo Guillermo a Cayo Santa María na severním pobřeží, Cayo Largo del Sur na jihu. V tomto okamžiku zůstává Varadero, největší kubánský resort, pro zahraniční turisty uzavřen. Až do fáze tři zůstávají pro cestovatele zavřena i města jako Havana a ostatní na hlavním ostrově. Pro tuto fázi ještě není určen přesný termín.

Na všech letištích budou turisté testováni na COVID-19 a bude jim změřena teplota. V hotelech budou v případě onemocnění monitorovat hosty speciální zdravotnické kliniky. Pokud budou někomu zjištěny pozitivní výsledky na COVID-19, bude okamžitě hospitalizován.

Hotely aktuální revidují své hygienické protokoly. Španělská společnost, která vlastní asi 40 hotelů po celé zemi, zapojila inspektory a certifikační společnost, aby se ujistili, že jejich zařízení jsou vhodná hygienicky i pro potřebný sociální odstup. Hotely budou nejdříve fungovat při snížené kapacitě a zaměstnanci budou testování. Kromě toho budou přemístěni do karantény po každé dvoutýdenní směně, pokud to bude nutné.

Ubytování v místních rodinách a restaurace musí počkat do třetí fáze, pokud jde o zahraniční turisty.

Zdroj informací: Lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru