Connect with us

Amerika

Cestování na Kubu: od 10. 1. na vstup třeba PCR test, otevřeno je už i letiště v Havaně

Cestování na Kubu: od 10. 1. na vstup třeba PCR test, otevřeno je už i letiště v Havaně

Od 15. listopadu 2020 se obnovily komerční a charterové lety na mezinárodním letišti José Martí v Havaně. Od 10. ledna 2021 musí všichni cestující na Kubu předložit negativní výsledek PCR testu ne staršího než 72 hodin provedeného v akreditovaném centru v zemi původu.

Reklama

Každému cestujícímu bude na letišti měřena tělesná teplota. Cestující se zvýšenou teplotou nebo příznaky přenosného onemocnění budou izolováni a podrobí se dalšímu vyšetření. V platnosti zůstává epidemiologický dohled pro cestující přijíždějící do země, tzn. každý cestující musí předložit vyplněný formulář o zdravotním stavu a je povinen podstoupit PCR test přímo na letišti.

Turisté, kteří se ubytují v rekreačních nebo soukromých zařízeních, jsou povinni podstoupit jen první PCR test na letišti a zůstávají v izolaci do výsledku testu (24 – 48 hod.). Rezidenti na Kubě jsou povinni podstoupit i druhý PCR test v pátý den od příjezdu do země a zůstávají v domácí izolaci do získání výsledku druhého testu. Na letišti je povinnost nosit roušku a dodržovat sociální odstup. Zdravotní stav turistů je monitorován na hotelech i v soukromých zařízeních. Od 1. prosince 2020 musí každý cestující zaplatit sanitární poplatek 30 USD, který je zahrnut do ceny letenky.

Vzhledem k aktuálnímu epidemiologickému vývoji se od 1. ledna 2021 omezují přílety na Kubu z následujících zemí: USA, Mexiko, Panama, Bahamy, Haiti a Dominikánská republika.

Mezinárodní letiště v Havaně je od 15. listopadu po několika měsících opět otevřeno. Komerční a charterové lety tak dostaly zelenou už i v hlavním kubánském městě. Do ostatních dovolenkových destinací jako Varadero nebo Cayo Coco se už létá pohodlně z Evropy od léta 2020.

Od prosince nové vstupní podmínky

Každému cestujícímu bude na letišti měřena tělesná teplota. Cestující se zvýšenou teplotou nebo příznaky přenosného onemocnění budou izolováni a podrobí se dalšímu vyšetření. V platnosti zůstává epidemiologický dohled pro cestující přijíždějící do země, tzn. každý cestující musí předložit vyplněný formulář o zdravotním stavu a je povinen podstoupit PCR test přímo na letišti.

Turisté, kteří se ubytují v rekreačních nebo soukromých zařízeních, jsou povinni podstoupit jen první PCR test na letišti a zůstávají v izolaci do výsledku testu (24 – 48 hod.). Rezidenti na Kubě jsou povinni podstoupit i druhý PCR test v pátý den od příjezdu do země a zůstávají v domácí izolaci do získání výsledku druhého testu.

Na letišti je povinnost nosit roušku a dodržovat sociální odstup. Zdravotní stav turistů je monitorován na hotelech i v soukromých zařízeních. Od 1. prosince 2020 musí každý cestující zaplatit sanitární poplatek 30 USD, který je zahrnut do ceny letenky.

Od kubánského velvyslanectví v Praze máme potvrzenou informaci, že druhý test od turistů není vyžadován a stejně tak při letu a pobytu v destinaci Varadero není vyžadován druhý PCR test ani izolace po příletu.

Kuba již otevřela své dovolenkové resorty

Kuba začala postupné znovuotevření nejlepších dovolenkových destinací pro mezinárodní turisty ještě v červenci. Díky cestovním kancelářím je již možné cestovat do letovisek Cayo Largo Del Sur, Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Santa María a Cayo Cruz a nakonec i do oblíbeného Varadera (otevřeno od 15. října). Všechny tyto destinace dostaly výjimku a přijímají turisty z celého světa. Stačí mít pojištění proti COVID-19, oba testy na koronavirus vám provedou po příletu na Kubu – jeden hned a druhý do pěti dní.

Pro návštěvníky je tak nyní otevřeno třináct z šestnácti provincií Kuby.

Akční letenky na Kubu

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru