Connect with us

Evropa

Slunné Korfu. Leť z Bratislavy během května od 1 124 Kč

Slunné Korfu. Leť z Bratislavy během května od 1 124 Kč

Podle mnohých je Korfu nejkrásnějším řeckým ostrovem a my rozhodně neprotestujeme. Patří mezi jeden z nejzelenějších a kromě polehávání na pláži zde můžeš objevovat například mořské jeskyně, projít se po místních kopcích anebo vyrazit na okolní ostrůvky. K tomu všemu tě tu čeká skvělá řecká kuchyně, víno a úžasný přímořský vzduch. Co víc si na dovolené ještě přát?

Reklama

Akční letenky na Korfu

 • Odkud? Přímý let z Bratislavy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Výhodné termíny zejména na květen
 • Příklad? Termín 10. – 19. květen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Kromě letenek z Bratislavy přidáváme i alternativy z Vídně a Prahy.

Korfu

Korfu – co vidět a zažít

 • Hlavní město Kerkyra, kam přilétáš, má při své rozloze rovnou 37 kostelů a je proslavené svou architekturou. Pokud se plánuješ celou dovolenou jen slunit na pláži, určitě si i tak udělej čas na večerní procházku městem.
 • Nedaleko hlavního města se nachází další turistická atrakce. Vyrazit můžeš na ostrov Pontikonisi. Říká se mu i Myší ostrov, kvůli tvaru, jaký z ptačí perspektivy připomíná.
 • A že tu najdeš jen řeckou kulturu? Dost možná tě překvapí, že na Korfu stojí palác císařovny Sissi – Achilleón, který najdeš na jen 10 km od města Korfu a který byl zároveň jejím letním sídlem.
 • Na západním pobřeží najdeš jedny z nejkrásnějších pláží, společně se zmiňovanými mořskými jeskyněmi.
Korfu

Podmínky vstupu do Řecka a návratu do ČR

Řecko již v květnu 2022 zrušilo všechna vstupní opatření týkající se koronaviru. Stejně tak neplatí žádná vstupní nařízení i ze strany České republiky.

Řecké Korfu a cestovní doklady

Ke vstupu do Řecka ti stačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Počasí na Korfu

V Řecku panuje středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 °C. V létě se teplota mnohdy vyšplhá i nad 35 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto jaro a období od září do října, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Levné ubytování na Korfu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Tip na pronájem auta

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru