Connect with us

Evropa

Na slunné Korfu v červnu. Z Vídně letíš od 1 239 Kč

Na slunné Korfu v červnu. Z Vídně letíš od 1 239 Kč

Podle mnohých je Korfu nejkrásnějším řeckým ostrovem a my rozhodně neprotestujeme. Patří mezi jeden z nejzelenějších a kromě polehávání na pláži zde můžeš objevovat například mořské jeskyně, projít se po místních kopcích anebo vyrazit na okolní ostrůvky. K tomu všemu tě tu čeká skvělá řecká kuchyně, víno a úžasný přímořský vzduch. Co víc si na dovolené ještě přát?

Reklama

Akční letenky na Korfu

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Poslední výhodné termíny na červen (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadla

Níže přidáváme také 2 další kalendáře. Jeden s odletem z Vídně, druhý s odletem z Prahy.

Korfu

Korfu – co vidět a zažít

 • Hlavní město Kerkyra, kam přilétáš, má při své rozloze rovnou 37 kostelů a je proslavené svou architekturou. Pokud se plánuješ celou dovolenou jen slunit na pláži, určitě si i tak udělej čas na večerní procházku městem.
 • Nedaleko hlavního města se nachází další turistická atrakce. Vyrazit můžeš na ostrov Pontikonisi. Říká se mu i Myší ostrov, kvůli tvaru, jaký z ptačí perspektivy připomíná.
 • A že tu najdeš jen řeckou kulturu? Dost možná tě překvapí, že na Korfu stojí palác císařovny Sissi – Achilleón, který najdeš na jen 10 km od města Korfu a který byl zároveň jejím letním sídlem.
 • Na západním pobřeží najdeš jedny z nejkrásnějších pláží, společně se zmiňovanými mořskými jeskyněmi.
Korfu

Řecké Korfu a cestovní doklady

Ke vstupu do Řecka ti stačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Počasí na Korfu

V Řecku panuje středomořské počasí. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou kolem 29 °C. V létě se teplota mnohdy vyšplhá i nad 35 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu je proto jaro a období od září do října, kdy je obvykle stále slunečno a teplo.

Levné ubytování na Korfu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Tip na pronájem auta

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru