Connect with us
Sydney

Austrálie a oceánie

Nejlepší letenky do Austrálie? Zkus rychlé a pohodlné lety Korean Air

Nejlepší letenky do Austrálie? Zkus rychlé a pohodlné lety Korean Air

Neznámou, tajemnou a vlastně tak trochu exotickou Austrálii si nyní můžeš dopřát z Prahy jen s jedním přestupem. To vše v pohodlí společnosti Korean Air, která ti nabízí přímo super servis už v ekonomické třídě – multimediální zábava, vynikající jídlo i pohodlná sedadla. A pokud tě navíc při cestě zpět čeká dlouhý alespoň 12hodinový přestup v Soulu, máš nárok na špičkový hotel zdarma!

Reklama

Austrálie s Korean Air

Jak to vypadá na palubě Korean Air?

Na letech Korean Air (Praha – Soul) byla sedadla v ekonomické třídě navržena tak, aby byla cesta zároveň i odpočinkem, přičemž se kladl důraz rovněž na design a dostatek osobního prostoru. Každý má například svoji vlastní LCD obrazovku.

Korean Air

Určitě se tedy nemusíš bát toho, že se na dlouhém letu budeš nudit. Můžeš se kouknout na svůj oblíbený film – na výběr jsou hollywoodské hity, ale i díla asijské a evropské kinematografie a dokumentární snímky. Můžeš poslouchat hudbu nebo objevit své dětské já a vybrat si nějakou hru ze zábavního systému.

Korean Air
Korean Air

V ceně letenky je 23kg odbavené zavazadlo. Na palubě jsou nainstalovány tzn. mood světla. Ta se postupně tlumí a rozjasňují, aby ti pomohla uvolnit se a zmírnit únavu.

Korean Air
Korean Air

Bez ohledu na zvolenou cestovní třídu je vždy v ceně letenky palubní servis pro všechny cestující. Předem je možné ho přizpůsobit individuálním stravovacím požadavkům.

Doporučujeme ochutnat například tradiční korejské jídlo bibimbap (tradiční korejské jídlo z rýže), které Korean Air nabízí. Při cestování po Koreji jsme zkoušeli mnohá jídla, která se běžně objevují i v palubním menu této letecké společnosti.

V ekonomické třídě nabízí Korean Air kromě zmiňovaného bibimbap také bibim nudle, gondreabap, jídla z hřibů s rýží nebo pikantní smaženou chobotnici s rýží. Snacky mají také výborné, kimbap (korejská sushi rolka), ramen, pizza atd. To, co budeš mít na talíři, závisí na tom, odkud, kam a kdy cestuješ.

Korean Air

Korean Air na dálkové lince Praha – Soul nenabízí prémiovou ekonomickou třídu. Toto uspořádání (dvě cestovní třídy) má za následek, že standardní ekonomická třída nabízí více prostoru a větší pohodlí. Nicméně Boeing 777-300ER sám o sobě nabízí dostatek místa na nohy.

Korean Air
Korean Air

Byznys cesty, ale i exotické dovolené

Soul ležící na břehu řeky Han je skutečně kosmopolitní město. S počtem obyvatel kolem deseti milionů je metropole Jižní Koreje nejen významnou turistickou destinací, ale také prosperujícím hospodářským centrem. Kromě řady obchodních cestujících se očekává, že lety z Prahy do Koreje budou oblíbené i mezi turisty. Soul je totiž domovem pěti lokalit světového dědictví, které zahrnují vybudované i přírodní památky.

Soul

Soul je mimo jiné výbornou vstupní branou do dalekých koutů Asie. Korean Air má velmi dobré a logické spojení s mnoha oblíbenými metropolemi Čechů, mezi nimi třeba Austrálie či Nový Zéland.

Hobbiton - Nový zéland

Korean Air

Kam se vydáš?

Austrálie, Brisbane

Brisbane je hlavní město australského státu Queensland a je známé svojí živou a rozmanitou kulturou. Město se nachází na březích řeky Brisbane a nabízí malebnou krajinu se subtropickým podnebím, díky čemuž je oblíbenou destinací pro outdoorové aktivity a vodní sporty. Brisbane je domovem nejrůznějších kulturních atrakcí včetně muzeí, uměleckých galerií a prosperující hudební a divadelní scény. Městská čtvrť South Bank Parklands je oblíbenou rekreační oblastí se zahradami, restauracemi a umělou pláží.

Brisbane

Austrálie, Sydney

Nejpopulárnější a zároveň hlavní město Austrálie je pulzující metropolí, do níž proudí davy turistů z celého světa. Není se čemu divit. Nabízí totiž skutečné vyžití, od návštěvy světoznámé opery v přístavu Harbour Bridge přes bohatý noční život plný barů a restaurací až po dechberoucí památky. Slunce, surfování a jemný písek k Sydney neodmyslitelně patří. Aby taky ne, vždyť leží na pobřeží Tasmánského moře.

Austrálie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru