Connect with us
Historické centrum Kodaně v Dánsku.

Evropa

Kodaň z Prahy s podzimními termíny od 1 443 Kč

Kodaň z Prahy s podzimními termíny od 1 443 Kč

Pokud tě lákají skandinávské země, nemusíš začít hned Norskem nebo Finskem, ochutnej severskou atmosféru nejdřív v Dánsku! Do Kodaně si teď na podzim z Prahy zaletíš od 1 443 Kč. A k vidění je tu mnoho. Považ, vždyť se tu narodil sám Hans Christian Andersen, projdeš se kolem zdejších kanálů a užiješ si romantickou atmosféru. Když už si koupí člověk nějaké ty levné letenky, proč si ten pobyt pořádně neužít? A i když je Kodaň dražší město, dovolenou si tu užiješ i když máš omezený rozpočet – stačí si nechat poradit v našem samostatném článku.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Říjen 2020
 • Termín? Příklad 25. – 31. října 2020 (Podívej se na kalendář)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
screenshot letenky

Líbí se ti letenky, ale nemáš zrovna čas si vše pořádně prohlédnout a zhodnotit?

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Kodaň a cestovní doklady

Dánsko je státem EU, takže ti stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Kodaň a koronavirus

Dánsko bylo zařazeno mezi tzv. bezpečné země – tedy země, ze kterých přijedete a nemusíte nastoupit 14denní karanténu ani podstoupit test na COVID-19.

Stejně tak vede Dánsko Českou republiku a je možné sem dorazit bez omezení. Je ovšem nutné prokázat ubytování na minimálně 6 nocí.

Kodaňské nábřeží

Kodaň a počasí

Ačkoliv je Dánsko již skandinávskou zemí, nečekejte velké zimy. Z těchto zemí má nejmírnější klima. Nejteplejším měsícem je tu červenec s průměrnou teplotou 17 °C, ovšem přes den klidně vyšplhá přes 25 °C. Nejchladnějším je pak leden, kdy je teplota na 0 °C.

Pokud ale preferujete méně zaplněné ulice – jeďte sem na podzim. To tu ještě není příliš chladno a turistů je méně.

Kodaň – co vidět a zažít

 • Pokud máš do kapsy hluboko, nezoufej – protože kodaňské hygge si můžeš užít i s omezeným rozpočtem. Stačí si nechat poradit v našem článku.
 • Hned za zábavním parkem Tivoli najdeš nejpopulárnější kodaňskou čtvrť – Vesterbro. Určitě pro to místní mají důvod.
 • Jistě si projdi pěší zónu Strøget, která je jakousi hlavní tepnou celé Kodaně, ovšem zrovna levně tam nenakoupíš.
 • Navštiv cihlovou Kulatou věž Rundetarn, nejstarší funkční hvězdárnu v Evropě. Otevírací doba je sice nestálá, ale návštěva stojí za to.
Večerní bnáměstí v Kodani

Kodaň a levné ubytování

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů v Dánsku  – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co je to – oštěpek na lyžích v dřevěném domku? ZAKOPANÉ! https://t.co/hVopsBKGmp2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb2 #letenky2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb22 dny dozadu
Kam na test na COVID-19? Vše o odběrových místech v ČR https://t.co/tSr66ZwJF5 #koronavirus2 dny dozadu
Dej šanci Polsku! Dovolená v Zakopaném od 2 290 Kč https://t.co/yw5LFZMmgu2 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Krypta katedrály Notre Dame je první částí, kterou po požáru otevřeli návštěvníkům https://t.co/PVy4EI2q9B #novinky3 dny dozadu
Pobyt ve 4* hotelu s neomezeným vstupem do welness od 3 590 Kč https://t.co/f9PPKHNepn3 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru