Connect with us
Letadlo KLM Dreamliner

Afrika

Do exotiky moderně a udržitelně. KLM mají nabídku, která se neodmítá

Do exotiky moderně a udržitelně. KLM mají nabídku, která se neodmítá

Moderně, ekologicky a do krásných exotických destinací. Tak se létá s nizozemskými královskými aerolinkami KLM. Tuto leteckou společnost létající z Prahy, Vídně či Mnichova do celého světa přes Amsterdam si velice rychle oblíbíš. Je jednou z těch, které nabízí opravdu příjemný zážitek z letu už i v ekonomické třídě. S Nizozemci jsme měli tu čest letět hned několikrát – přinášíme proto článek o tom, proč je doporučujeme na lety do exotiky. Co mají nového? Jak vypadá let s KLM? Vše jsme shrnuli do článku níže.

Reklama

Pohodlně, rychle a Dreamlinerem

Společnost KLM používá do exotických destinací to nejmodernější ze své flotily – Boeing 787. Ve flotile KLM je celkem 13 kusů modelu Boeing 787-9 Dreamliner. Jde o nové stroje z roku 2015 a specializují se právě na delší lety – jsou to velmi efektivní letadla z pohledu spotřeby paliva, a také proto je nizozemské aerolinky pojmenovaly podle názvů květin – vyjadřuje to jejich ohleduplnost k naší planetě. Ve flotile tak například mají slunečnici, karafiát, levanduli, tulipán a další.

Letadlo KLM

Místo k sezení si vybíráš zdarma a online

Je jedno, jaký způsob check-inu si vybereš (podotýkáme, že letecká společnost KLM nabízí během check-inu výběr libovolného sedadla). Tento krok můžeš provést online, k dispozici máš ale i samoobslužné pulty na letištích nebo klasické check-in desky/okénka. Svá podpalubí zavazadla můžeš také řešit samoobslužně.

V základní ceně letenky KLM/Air France je 1x příruční zavazadlo v rozměrech 55 x 35 x 25 cm, ke kterému si na palubu můžete vzít ještě jednu osobní položku navíc v maximálních rozměrech 40 x 30 x 15 cm, například kabelku nebo tašku na notebook. Celková váha nesmí překročit 12 kg.

Co se týče odbaveného zavazadla, je k dispozici u letenek z Prahy na Mauricius (46kg zavazadlo) a na letech z Vídně do Tanzanie (23kg zavazadlo).

Letadlo KLM

Prostoru dostatek, jídlo a pití i cestou do Amsterdamu

Sedadla v ekonomické třídě jsou u letů do evropských destinací stejně ergonomická jako na dlouhých letech. Rozdíl je v tom, že prostor pro nohy je o pár centimetrů menší (76 cm), stejně jako úhel, do kterého je dokážeš sklopit (9 cm).

Paluba letadla KLM

Na letech do Amsterdamu dostaneš chutný snack a také občerstvení ve formě různých nealkoholických (včetně kávy a čaje) a alkoholických (pivo a víno) nápojů.

Z Amsterdamu do Karibiku už letíš opět o něco komfortněji. Po příchodu na tvé místo tě jistě potěší polštář s přikrývkou a velmi pohodlná, ergonomicky tvarovaná sedadla s nastavitelnou opěrkou hlavy. Obě strany opěrky hlavy se dají ohýbat, takže si tvá hlava může odpočinout, i když sedíš uprostřed nebo v uličce. Ekonomická třída KLM poskytuje na této lince sezení 3-3-3.

Rozložení letadla KLM

Ekonomická třída KLM pro mezikontinentální lety se vyznačuje velmi pohodlnými sedadly. Kromě toho, že jsou ergonomická, zvyšuje jejich komfort i polštář a deka, ty dostane každý cestující automaticky. Nohy mají k dispozici prostor ve velikosti 79 cm (standard), sedadla se dají i sklopit do 12,5 cm. Zábavní systém je stejný jako v ekonomické třídě pro mezikontinentální lety.

 • standardní prostor na nohy (79 cm/31 palců)
 • sklopné sedadlo o 12,5 cm
 • ergonomicky tvarované s nastavitelnou opěrkou hlavy
 • 9-11palcový displej pro multimediální zábavu
 • bezplatný výběr sedadla během registrace
 • samozřejmostí je láhev vody, hygienické utěrky a sada sluchátek
KLM sedadla

Pokud cestuješ mimo Evropu v ekonomické třídě KLM, můžeš mít radost z teplého jídla a z různých nápojů. Kromě hlavního jídla dostaneš i salát a dezert, díky malým snackům nezůstaneš hladový ani mezi těmito chody. Nabídnou ti i různé nápoje – alkoholické (pivo a víno) a nealkoholické (včetně kávy a čaje). Super je, že pokud si hladový, můžeš kdykoliv požádat o snack.

KLM jídlo economy class
KLM jídlo economy class

Palubní zábavní systém obsahuje 200 filmů, různá hudební alba a hry, potěší i děti speciálně pro ně vytvořeným kanálem. Tato nabídka se obnovuje každý měsíc. Na většině letů se cestující mohou pobavit přes vlastní interaktivní obrazovku. To, zda na palubě je dostupná i WiFi, můžeš zkontrolovat na této stránce 3 dny před datem tvého odletu.

Letadlo KLM

Akční letenky KLM do exotiky

Pelikán ve spolupráci s aerolinkami KLM přináší exkluzivní ceny letenek do oblíbených exotických destinací. Vybírej ze zvučných jmen, jako Mauricius, Aruba, Barbados, Curacao, Svatý Martin a několika dalších! Zpáteční letenky z Mnichova, Vídně nebo Prahy lze rezervovat už od 11 990 Kč.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru