Connect with us
Qatar Airways

Letenky

Vítej na palubě Qatar Airways! Takto se létá s těmi nejlepšími

Vítej na palubě Qatar Airways! Takto se létá s těmi nejlepšími

Letecká společnost Qatar Airways patří mezi jedny z nejoblíbenějších aerolinek českých cestujících. Není to vůbec překvapivé, na svoji hlavní základnu v katarském Dauhá totiž z našich končin létají každý den a jejich služby jsou prvotřídní. Za svoji práci pravidelně sklízí ovoce ve formě nejrůznějších ocenění. Dopravce navíc neusíná na vavřínech a neustále pracuje na nových inovacích, které by komfort a zážitek z létání pozvedly na ještě vyšší úroveň. Zajímá tě, jak to vypadá na palubě? Vydej se tam společně s námi – odpočineš si v pohodlných sedadlech a ochutnáš skvělé jídlo a prémiové pití.

Reklama

Akční letenky Qatar Airways

Qatar Airways

Nejlepší z nejlepších

Minulý rok v září se v Londýně konala akce 2022 World Airline Awards, kde se udělovala prestižní ocenění na základě hodnocení SKYTRAX. Asi tušíš, kdo získal titul Aerolinek roku pro rok 2022, a to již po sedmé. Ano, byly to právě Qatar Airways. Cen, které jsou obecně považovány za Oscary leteckého průmyslu, si ovšem z ceremoniálu odnesly mnohem více. Zvítězily rovněž v kategorii Nejlepší byznys třída na světě, Nejlepší restaurace v byznys třídě na světě či Nejlepší letecká společnost na Středním východě.

https://www.youtube.com/watch?v=IrF7iVWt7kM

Dopravce je zkrátka sázkou na jistotu. V roce 2022 to bylo přesně 25 let, co jsou aerolinky měřítkem dokonalosti. A není to jen servis na palubě, který si zaslouží pozornost. Jejich domovské letiště Hamad International Airport SKYTRAX již druhý rok po sobě oprávněně prohlásil za Nejlepší letiště na světě za rok 2022. Pokud se tedy vydáš na dovolenou právě s Qatar Airways, užiješ si jak relax na palubě nejlepší letecké společnosti světa, tak přestup na nejlepším letišti na světě.

Hamad v Dauhá je pátým největším letištěm na světě a bezpochyby jedním z nejmodernějších. Během pandemie koronaviru prošlo mnoha inovacemi a díky bezkontaktnímu check-inu a vysokým hygienickým standardům patřilo mezi nejbezpečnější letiště vůbec.

V jeho prostorách najdeš nejrůznější restaurace s exotickými jídly, kde hravě uspokojíš své gurmánské já. Nechybí ani obchody s luxusním zbožím, kosmetikou nebo nové kolekce slavných značek.

Cestující v byznys třídě mají v ceně přednostní nástup do letadla přes speciální vchod, stejně tak vstup do exkluzivních salonků.

Letiště Hamad v Dauhá

Pohodlí je v případě Qatar Airways základ

Při cestování s Qatar Airways by se mohlo zdát, že se aerolinky snaží o zhmotnění slova pohodlí. Podle nás se jim to celkem daří. Konkrétně Češi ani nemusí nastoupit na palubu a setkávají se s ním už při plánování dovolené – trasu mezi Prahou a Dauhá (stejně tak v případě Vídeň – Dauhá) totiž operují denně, díky čemuž můžeme hladce pokračovat na navazující lety a užívat si perfektní spojení do oblíbených destinací po celém světě.

Další kapitolou je komfort na palubě. Ten si cestou z Prahy užiješ v moderním Airbusu A320. Nezapomenutelný zážitek poskytuje již ekonomická třída, která se vyznačuje jedněmi z nejširších sedadel v leteckém průmyslu. Kdybychom je měli charakterizovat dvěma slovy, bylo by to výše zmiňované pohodlí a prostor. K dispozici budeš mít i hřejivou deku, do které se stačí jen zachumlat a spánek na sebe nedá dlouho čekat.

Qatar Airways

V byznys třídě jsou pak sedadla dotažena k dokonalosti – Qatar Airways zkrátka nedostaly titul nejlepší byznys třídy na světě jen tak pro nic za nic. Novinkou jsou QSuite apartmány, které posunují celkový dojem z létání na ještě vyšší úroveň. Za dveřmi soukromého apartmánu se nachází sedadla, která lze rozložit na plnohodnotnou plochou postel, příjemné osvětlení a velkorysý úložný prostor.

Třešničkou na dortu je, že v období od května do června 2023 se do Prahy vrací slavný Dreamliner Qatar Airways. Boeing 787 bude na přímé lince mezi pražským letištěm a Dauhá dostupný pouze mimořádně, ve vybraných termínech (květen: 09, 11, 13, 30 a červen: 01, 03, 05, 06, 08, 10, 12, 13, 15, 17, 20).

Letadlo nabídne 232 míst v ekonomické třídě, ve které si můžeš zvolit sedadlo či hlavní chod, případně se během letu zabavit skvělým Oryx systémem. V byznys třídě převeze Dreamliner 22 cestujících. Ti si užijí polohovatelné sedačky a prvotřídní on-demant servis s bohatou nabídkou mezinárodních pokrmů a nápojů.

Qatar Airways

Nejprve jídlo a pak zábava

Během letu s Qatar Airways určitě nebudeš trpět hlady. Na nabídce jídel a nápojů si aerolinky nedaly záležet o nic méně než na ostatních službách. I v případě menu v ekonomické třídě je kladen důraz na kvalitu a čerstvost surovin, které ti budou naservírovány v podobě předkrmu, hlavního chodu a dezertu. Nechybí snacky a neomezené množství nápojů, od kávy přes ovocné šťávy až po alkoholické drinky.

Dopravce myslí také na diety a speciální požadavky cestujících. Takže ať už máš alergii či jiné zdravotní omezení, jsi vegan nebo vegetarián, Qatar Airways pro tebe má řešení. Speciální přání je možné zadat při rezervaci nebo se dá minimálně 24 hodin před odletem zkontaktovat s místní kanceláří Qatar Airways.

economy class Qatar Airways, menu
Jídlo v ekonomické třídě Qatar Airways
Qatar business menu
Jídlo v byznys třídě Qatar Airways

Co se týče zábavy, postará se o ni našlapaný zábavní systém. Arzenál filmů, seriálů, sportovních kanálů, hudby a her pro děti i dospělé je tak velký, že nebudeš vědět, do čeho se pustit nejdřív. V nabídce jsou čerstvé hollywoodské novinky, ale rovněž staré dobré klasiky, knižní adaptace, dokumenty a evropská či asijská díla.

Qatar Airways

Zavazadlo ke každé letence

Velkou výhodou je, že v ceně každé letenky s Qatar Airways máš kromě 7kg příručního zavazadla i podpalubní – jedná se o zavazadla s maximální povolenou váhou od 25 do 35 kg. To znamená, že si v pohodě sbalíš všechny potřebné věci a stále budeš mít dost místa na suvenýry.

Qatar Airways

Akční letenky Qatar Airways

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru