Connect with us
Thajsko

Cestopisy

10 důvodů, proč milujeme Krabi + návod, jak tam cestovat i v roce 2022

10 důvodů, proč milujeme Krabi + návod, jak tam cestovat i v roce 2022

Jedna z nejkrásnějších provincií Thajska. Tak lze charakterizovat Krabi. Místo, které ve volném překladu z thajštiny znamená: „V moři kamenů“. Kouzlo této ostrůvky poseté destinace neposkvrnila ani ničivá přílivová vlna v roce 2004, ani houfy rekreantů, baťůžkářů a sportovců, kteří se sem každoročně vracejí. Krabi si zkrátka pořád zachovává svůj šarm a my ho za to milujeme. Kromě bílých pláží lemovaných parádní scenérií a jedinečnými skalními útvary nabízí totiž ještě mnohem víc. Podívejte se společně s námi na to, proč je Krabi tak oblíbené. Na konec pak připojujeme podrobný návod, jak je tento rok možné cestovat na Krabi.

Reklama

1. Railay – nejvyhledávanější oblast Krabi

Jednoznačně nejvyhledávanější oblast Krabi. Poloostrov ležící jižně od Ao Nang pláže je přístupný pouze lodí. Naleznete zde bílé písečné pláže, vápencové útesy, krásné vyhlídky, jeskyně a laguny ukryté uvnitř skal. Nejsou zde žádné silnice ani auta. Toto místo je zkrátka tropickým rájem.

railay thajsko

2. Více než 200 ostrovů

Některé jsou menší než váš obývací pokoj, na jiné se budete s úžasem a pokorou dívat a některé neuvidíte vůbec, protože je na ně zakázáno jezdit. Pokud pojedete na Krabi, doporučujeme využít služeb některého z místních průvodců, půjčit si loď a vidět z ostrovů co nejvíce. Nejlepší doba k návštěvě je mezi listopadem a dubnem, kdy jsou i vody v této oblasti obecně nejklidnější. Velmi populární atrakce je Four Islands Tour, kdy vás průvodce vezme lodí na čtyři ostrovy, jejichž název mnohé napoví: Turtle Island, Chicken Island, Tub Island a Mor Island.

ostrovy-krabi thajsko

3. Thung Teao Park uprostřed thajské džungle

Domov mnoha exotických a ohrožených druhů zvířecí říše. Pro vyhledávače dovolenkových dobrodružství i domov jedné unikátní přírodní laguny. Je to v podstatě přírodní bazén (přezdívaný také Emerald Pool) uprostřed džungle, kde je voda až neuvěřitelně čistá a teplá.

emerald-pool

Akční letenky do Thajska

4. Posvátný chrám Wat Tham Sua s 360stupňovým výhledem

Jedna stará thajská legenda uvádí, že na tomto místě – přesněji řečeno v jeskyni – žil tygr. Generace mnichů, kteří se zde během let vystřídali, se rozhodli tento unikátní chrám pojmenovat právě po tomto bájném zvířeti. Jsou to unikátní jeskyně poseté náboženskými relikviemi a mezi turisticky nejznámější patří stopa Buddhy. K němu ale musíte udělat přes 1237 kroků (nesmějte se, tolik naměřili místní mniši) a odměnou vám bude jeden úžasný 360° panoramatický výhled na vše nejkrásnější široko daleko.

chram-wat-tham-sua thajsko

5. Ostrovy Phi Phi jako z filmu Pláž

Kdo by neznal jedno z nejznámějších, ne-li úplně nejznámější místo v Thajsku – odkud se nechtěl vrátit ani samotný Leonardo DiCaprio v kultovním filmu Pláž. Právě od chvíle, kdy Krabi navštívili filmaři, patří Maya Beach mezi nejnavštěvovanější místa. Dáme vám však jednu super radu. Jestli chcete zažít Phi Phi s co nejmenším počtem lidí, vydejte se sem velmi brzy ráno, půjčte si loď či kánoi a budete mít lagunu téměř jen pro sebe. První lodě s turisty sem směřují až dopoledne.

phi-phi thajsko

6. Lázně a laguna Klong Thom

Řeknete si, co je to za hloupost, jít v Thajsku do lázní? Jenže toto nejsou ledajaké lázně. Jsou obklopeny džunglí a vyvěrá zde velmi horký přírodní pramen sopečného původu. Obsahuje pro člověka velmi důležité minerály a dosahuje až 40 °C! Klong Thom jsou ale také velmi blízko výše zmiňované laguny v džungli, kde se můžete ochladit. Slovo ochladit berte s rezervou, v tomto přírodním bazénu voda dosahuje jen zhruba o 10 až 12 stupňů Celsia méně, což je pořád kolem 30 stupňů Celsia.

lázně-klong-thom thajsko

7. Turistika v Thajsku? Zkus Khao Khanab Nam!

Pohoří Khao Khanab Nam patří mezi turisticky nejoblíbenější místa. Ti kromě pláží vyhledávají i turistiku a krásné výhledy. Jsou zde dva unikátní skalní útvary, z nichž jeden je zpřístupněn. Naleznete zde také fascinující jeskyně, to nejdůležitější vás čeká ovšem na samotném vrcholu.

khao-khanab thajsko

8. Vydej se potápět na ostrov Koh Lanta Yai

Menší ostrov o rozloze zhruba dvacet kilometrů čtverečních a dvě hodiny cesty z města Krabi. Najdete zde stále mnoho opuštěných pláží a ubytování za velmi příznivé ceny. Je to zároveň místo, kam se většina lidí chodí učit potápět, protože jsou zde k tomu výborné podmínky.

potápění-na-koh-lanta thajsko

9. Autentická exotika: Krabi Town

Chcete se vrátit tak trochu v čase? Nebo jen vidět místní obyvatele, jak skutečně žijí? Zajděte si do starého městečka Krabi. Najdete zde obrovské množství levných, ale výborných restaurací a barů, které už léta vypadají stejně a léta přinášejí to nejlepší z thajské kuchyně.

krabi-town thajsko

10. Thajsko je rovněž rájem horolezců

Lezci z celého světa sem jezdí spojit slunečnou dovolenou s lezeckým tréninkem na unikátních skalních útvarech provincie Krabi. Najdete zde také lezecké školy pro úplné začátečníky a množství krásných lezeckých cest s obtížností od 4 do 8+.

horolezectví v thajsku

Podmínky vstupu do Thajska a návrat do ČR

Thajsko 1. února opět spustilo program Test & Go, v rámci kterého sem můžeme přicestovat bez povinné několikadenní karantény. Další možností je model Sandbox nebo tzv. Alternativní karanténa. Přečtěte si o aktuálních podmínkách vstupu v našem samostatném článku ZDE.

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do České republiky najdete zpracovány ZDE.

Jak letět na Krabi v rámci modelu Test & Go?

Cestující z Česka mohou ke vstupu do provincie Krabi využít v rámci Test & Go dvě možnosti – buď přiletí nejprve do Bangkoku nebo přímo na ostrov Phuket a odtud pojedou do Krabi. Upozorňujeme, že do provincie Krabi se aktuálně nedá dostat, aniž by člověk strávil minimálně jeden den v Bangkoku nebo na Phuketu. Třeba na to brát ohled při kupování letenek, a proto jsme sepsali návod, jak na to.

1. Let do Bangkoku a odtud na Krabi

Koupíte si letenku do Bangkoku a poté ještě zvlášť cestu z Bangkoku do provincie Krabi. Mezi samotnými letenkami doporučujeme odstup minimálně 24 hodin. Po příletu do Bangkoku je totiž třeba absolvovat vstupní proceduru – transfer do hotelu SHA Extra Plus, kde je nutné mít rezervaci ubytování na 1 noc a PCR test, na jehož výsledek se čeká na hotelovém pokoji. Když je negativní, můžete se volně pohybovat po Thajsku – takže v tomto momentě už můžete absolvovat i let do provincie Krabi.

Kde najdete nejlepší letenky do Bangkoku? Přes akční kalendáře Pelikána nebo napište našim letenkovým specialistům.

Proč vám to píšeme takhle podrobně? Pokud do Thajska přiletíte s tím, že budete chtít hned cestovat na Krabi, nepodaří se vám to. Budete zkrátka muset absolvovat test a noc v hotelu v Bangkoku.

Při návratu z Krabi pak můžete absolvovat jakýkoli vnitrostátní let do Bangkoku.

2. Let na Phuket a odtud na Krabi

Druhou alternativou je možnost pořídit si letenku na Phuket. I zde však rozlišujeme dvě různé možnosti. Buď letíte do Bangkoku, kde zůstanete na 1 noc (transfer, PCR test, hotel SHA Extra Plus), dále na Phuket a odtud pojedete do provincie Krabi, nebo se to dá tak, že letíte takzvanými „sealed flights“, tedy s krátkým mezipřistáním v Bangkoku a následně speciálními uzavřenými linkami společnosti Bangkok Airways dále na Phuket.

Jestli máte zmíněné speciální lety na letence, resp. v jednom itineráři už cestou z Evropy, vstupní procedury jako PCR test, transfer do hotelu a noc v hotelu SHA Extra Plus absolvujete až na ostrově Phuket. V akčních kalendářích Pelikána jsou tyto letenky na Phuket označovány PG****.

Důležité! Celá vaše cesta na Phuket musí být rezervována na jedné letence. Při využití této alternativy nemůžete letenku Bangkok Airways rezervovat samostatně. Vše musí být na jednom itineráři. Nejlépe to uděláte prostřednictvím cestovní kanceláře – tedy přes akční kalendáře Pelikána nebo našim letenkovým specialistům pošlete speciální požadavek.

Následně po negativním výsledku PCR testu můžete cestovat kamkoli do Thajska, tedy i na Krabi. Nemusí to být ale jen speciální „sealed flight“, tedy uzavřený let, ale můžete využít kterýkoli jiný let na ostrov. Klientům doporučujeme, aby měli mezi příletem do Thajska a dalším letem v rámci země alespoň 24 hodin.

I zde platí, že při návratu z Krabi můžete absolvovat jakýkoli vnitrostátní let z Krabi.

Krabi

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru