Connect with us
Katarská Dauhá

Cestopisy

Katar zrušil vízovou povinnost pro občany ČR

Katar zrušil vízovou povinnost pro občany ČR

Turisté s 80 zemí světa mohou nově cestovat do Kataru bez vízové povinnosti! Skvělá zpráva je, že mezi těmito zeměmi nechybí ani Česká republika. Osvobození od vízové povinnosti platí 90 dní během jednorázové cesty nebo 180 dní v případě vícerých cest. Jedná se zejména o cestující z evropských zemí. Katar se tak více otevírá turistům z Česka.

Reklama

Nová pravidla vstupu do země bez víz platí i pro cestující z USA, Kanady, Nového Zélandu nebo některých zemí Afriky, kteří jsou osvobozeni od vízové povinnosti v celkovém počtu 30 dní.

Jak tomu bylo doposud

Pokud jste letěli s Qatar Airways do Asie s mezipřistáním v katarské Dohe s udělali jste si výlet do města, museli jste požádat o tzv. bezplatné tranzitní vízum na dobu 96 hodin. Žádat o ně bezplatně jste ovšem museli 7 dní před odletem. K jejich vystavení vám postačila letenka a pas, platná byla až 90 dní ode dne vystavení.

Letiště budoucnosti

Letiště Hamad své brány otevřelo pro pasažéry v roce 2014 a momentálně přes něj létají zejména Qatar Airways. Nachází se v hlavním městě Katarského Emirátu, v Dohe. Existující terminál na letišti dokáže zprostředkovat let pro 30 miliónů pasažérů ročně a je známý jako architektonicky nejvýraznější a nejluxusnější terminálový komplex na světě.

Doha hřistě

Zdroj fotografie: Philip Lange / Shutterstock.com

Doha je perla Perského zálivu

Bohatá a kosmopolitní metropole plná mrakodrapů, luxusu a blahobytu. Doha, jako hlavní město Kataru, se během několika desetiletí vyprofilovala na kulturní a společenskou ikonu Perského zálivu. Má zkrátka svůj styl a osobitý šmrnc. Stejně jako je její obrovské mrakodrapy a megalomanské obchodní domy. A přitom historie Dohy se začala psát teprve před 200 lety, kdy na tomto místě stál malý obchodní přístav. To, že dnes už jde o něco diametrálně odlišné, připomíná i její název. Doha totiž v překladu znamená „velký strom“.

Panorama města Doha Doha s noční oblohou Doha oblouky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
2 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru