Connect with us
Delta Air Lines ve vzduchu

Cestopisy

Transatlantický let s Deltou aneb na co se můžete těšit

Představa brázdění Route 66, bloudění po nejkrásnějších národních parcích světa, newyorských nákupů ve stylu Carrie Bradshaw, popíjení toho nejkvalitnějšího vína v Napa Valley nebo dokonce gemblování v pouští opraženém Las Vegas. Pro každého z nás je ideální scénář trávení času ve Spojených státech amerických trošku odlišný. Jednu věc ale máme všichni společnou – transatlantický let, který musíme absolvovat. A můžeme si ho užít. Nebo taky ne. Pokud ale máte štěstí a naše výhodná letenka vás praštila do náručí společnosti Delta, máte aspoň napůl vyhráno. Možná to není taková buržoazie jako Qatar Airways, ale nemusíte se bát že byste přišli nějak zkrátka. Pojďte se s námi podívat na stručný přehled toho, na co se během těch osmi hodin v oblacích můžete těšit.

Reklama

Boarding pass

Po zkušenostech cestování s nízkonákladovkami je spousta z nás před nástupem na palubu navyklých na hromadné nákupy jídla a pití, protože tam se toho člověk často nedočká. S Deltou můžete tento krok s klidným svědomím přeskočit. Na začátku letu vám posádka rozdá teplé vlhčené ubrousky, které vás připraví na přicházející mňamky. Jako první se k vám dostanou nápoje – alko i nealko, a dva druhy různých pochutin. Pražené mandle, slané tyčinky a podobně. Zhruba po hodince a půl vám umožní vybrat si jeden ze tří hlavních chodů, ke kterému dostanete další nápoje. Samotného hlavního jídla není zrovna plný talíř, ale dodatky v podobě salátu, pečiva a dezertu to zachraňují. Po jídle následuje káva Starbucks nebo čaj. S kelímky s vodou prochází posádka pravidelně během celého letu, takže sucha v ústech se bát nemusíte. Dokonce si můžete dát i zmrzlinu, která je samozřejmě taky zdarma. V poslední dvouhodince dostanete ještě sendvič a další nápoje. Může se zdát, že jediné co budete dělat je jíst a pít. Nebojte, můžete si k tomu na své vlastní obrazovce pustit jeden z nespočtu filmů nebo seriálů, případně si zahrát hry. A nebo prostě jen sáhněte do přihrádky před sebou, vytáhněte si polštářek, deku, špunty do uší a masku na oči a užijte si narušeného letu, s občasným vytažením ruky do uličky pro skleničku vína.

Delta jídlo

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
4 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru