Connect with us
Molo na Maledivách

Cestopisy

10 multicity kombinací, které lidé vyhledávají nejvíce

Zažít během jedné cesty několik destinací? Tak zní jeden z nejnovějších trendů v cestování.  Není se čemu divit. Během jedné dovolené můžeš zažít dovolenou na pláži, ochutnat nejkrásnější metropole světa nebo se jen tak s batohem toulat po horách nebo vykonávat jiný typ aktivního odpočinku. Proč se to všechno vyplatí „natlačit“ do jedné kombinace.

Reklama

TOP aerolinky, lákavé kombinace

Důvod je prostý. Z našich končin (Praha, Vídeň, Budapešť) je možné cestovat opravdu komfortně, navíc se špičkovými aerolinkami do nejvzdálenějších koutů Asie, Ameriky nebo Afriky, šikovně s jedním přestupem například v Dubaji nebo Dauhá. Výhodou je, že si ve většině případů můžeš určit, kolik dní chceš zůstat v té či oné destinaci a ceny letenek na rok 2018 jsou aktuálně opravdu lákavé. Které kombinace jsou tedy vůbec ty nejoblíbenější, resp. nejvyhledávanější?

1. Malajsie, Kambodža, Vietnam

Neodolatelné trio. Supermoderní Kuala Lumpur, tajemný Vietnam a dechberoucí Kambodža. Všechno to začne v Malajsii, kde se podíváš na legendární Petronas Towers, ochutnáš výborný street-food a pokračuješ do sladké Kambodže proslavené divokou historií i dokonalými plážemi. Na závěr asijského trojboje ještě navštívíte Hočimin. Hlučný, levný a nádherný Vietnam. Jak pocestuješ? Vybrat si můžeš Prahu, Vídeň nebo Budapešť a do daleké Asie poletíš špičkovými aerolinkami Qatar Airways nebo Emirates. Samozřejmostí je odbavené zavazadlo do 23 kg, vynikající palubní servis, a jestli se chceš, po cestě se můžeš podívat do Dubaje, nebo Dauhá, tvůj přestup v Kataru nebo Emirátech umíme prodloužit i na několik dní. To stejné platí na cestě zpět. Stačí vyplnit krátký dotazník (potřebujeme jen pár údajů o představě letenky) a rezervovat si nezávazně letenky, o zbytek se postaráme.

Chrám v Kambodži

2. Dubaj, Srí Lanka, Maledivy

Exotická letenka za lidové ceny. Toto je aktuálně jedna z nejoblíbenějších kombinací s leteckou společností Emirates. Odlétáš z Prahy, zůstáváš v Dubaji na dva dny a vybereš si délku dovolené na Srí Lance, přičemž na cestě zpět jsme v letence nastavili krásných 5 dní na slunných Maledivách. Vyber si termín v akčním kalendáři a rezervuj nyní za cenu od 19 700 Kč.

Maledivy

3. Dubaj, Phuket

Nejoblíbenější thajský ostrov, perla Andamanského moře a oáza východní exotiky. Phuket má mnoho přívlastků. Zároveň je skvělou destinací pro dovolenou téměř během celého roku. Do dokazuje množství rezervací i mimo hlavní sezónu. Při této letence můžeš letět z Prahy a cestu spojit 2 denním výletem v Dubaji. V akčním kalendáři si vybereš, kolik času chceš strávit v Thajsku a na cestě tam máš automaticky 2 dny v Dubaji. Vyber si termín v akčním kalendáři a rezervuj nyní za cenu 14 000 Kč.

Pláž na Phuketu

4. Skandinávie, Island, USA a Kanada

5 fenomenálních destinací jednou cestou. Naprosté protiklady, které se ale navzájem přitahují. Na jedné straně dechberoucí Island a Skandinávie a na té druhé rušné a kosmopolitní metropole Severní Ameriky. Nejdřív si dáš rande se severskou kráskou jménem Stockholm a až nastane ten správný čas, odletíš na dobrodružný Island, kde se můžeš toulat až 7 dní. Co dál? Amerika! Nejdřív ale do krajiny javorového listu, další zastávkou je totiž Kanada. A potom už jen hurá do energického New Yorku posbírat zážitky a možná i stihnout super výprodeje. Stačí vyplnit krátký dotazník (potřebujeme jen pár údajů o představě letenky) a rezervovat si nezávazně letenky, o zbytek se postaráme.

Islandské vodopády

5. Cesta kolem světa

Cesta kolem světa, na kterou do smrti nezapomeneš. Havaj, Kalifornie, Austrálie, Filipíny a Thajsko jednou cestou zřejmě ani nepotřebují komentář. Proč spojit tolik destinací do jedné kombinace? Proč ne? Z multi-city kombinací je toto právě jedna z nejoblíbenějších. Stihneš čaj o páté, zasurfuješ si v Kalifornii, ochutnáš San Francisco, užiješ si nejkrásnější havajské pláže, zaletíš si k protinožcům do Austrálie, objevíš ostrovy a pohostinnost obyvatel Filipín a odtud je to co by kamenem dohodil do krajiny věčně usměvavých lidí, Thajska a hurá domů…vlastně ne, ještě je tu Norsko. Pecka. No ne? Toto všechno se dá zarezervovat. Stačí vyplnit krátký dotazník (potřebujeme jen pár údajů o představě letenky) a rezervovat si nezávazně letenky, o zbytek se postaráme.

Havajské ostrovy

6. Bali, Tchaj-pej, Bangkok

Velké asijské dobrodružství začíná touto letenkou. Poletíš super komfortně špičkovými 5* aerolinkami EVA AIR z Vídně s krátkým mezipřistáním na nádherný ostrov Bali, kde strávíš tolik času, kolik si sám vybereš. Potom tě čeká let do tajemného čínského města Tchaj-pej obklopeného zelenými horami přeplněného výborným jídlem a milými lidmi. Tady je v letence na pevno nastavený stopover na 3 dny a z Tchaj-peje následuje přímý let do Bangkoku, kde můžeš strávit 2 celé dny. Cestou nazpět výborné letecké spojení. Přímý let z Bangkoku do Vídně operovaný v noci. Takže co dodat? 3 úžasné destinace s parádními aerolinkami a navíc za výbornou cenu 16 000 Kč.

Chrámy na Bali

7. Gan Island, Srí Lanka, Dauhá

Při této kombinaci zaplesá nejedno cestovatelské srdce! Začneš na nádherném ostrově Gan Island (Maledivy), kde zažiješ parádní exotickou dovolenou v naprostém soukromí, délku pobytu si vybereš podle našeho akčního kalendáře a z Malediv poletíš přímo na dobrodružnou Srí Lanku, kde jsme nastavili stop na 7 dní, takže stihneš Srí Lanku uvidět, osahat si ji, zažít, přičichnout k ní a až se jí nasytíš, čeká tě ještě špičkový let do Dauhá, kde díky novým pravidlům nepotřebuješ žádná víza a můžeš si udělat krátký výlet v rámci mezipřistání. To není vše! Letíš se SriLankan Airlines v kombinaci s nejlepšími aerolinkami na světě za rok 2018, Qatar Airways. Pro ty, kteří nevědí, Gan se nachází na nejjižnějším cípu atolu Addu a zároveň se jedná o nejjižnější část Malediv. Je o něco větší, než jsme u Malediv zvyklí. Název pochází z pradávného slůvka Grama, což v překladě znamená vesnička. Vyber si termín v akčním kalendáři a rezervuj nyní za cenu 15 000 Kč.

Pláž na Srí Lance

8. Filipíny, Bali

Sedm tisíc ostrovů, nádherné pláže, smaragdová rýžová pole a domov šťastných a usmívavých obyvatel. Filipíny tě chytí za srdce a nepustí. Je to místo, které si snadno zamiluješ, a těžce se ti bude opouštět. Když navíc tuto letenku spojíš s dovolenou na nádherném ostrově Bali, není pobych, že to bude jedno z nejlepších cestovatelských rozhodnutí vůbec. Tak si splň sen a poznej Filipíny a Bali v nejlepší ekonomické třídě na světě (5*EVA AIR). Stačí vyplnit krátký dotazník (potřebujeme jen pár údajů o představě letenky) a rezervovat si nezávazně letenky, o zbytek se postaráme.

Palawan

9. New York, Curaçao, Panama

Nádherný ráj jménem Holandské Antily, kosmopolitní a rušný New York a temperamentní Panama. Tyto 3 destinace toho nemají mnoho společného, za to je spojuje parádní letenka z Vídně. Poletíš americkými aerolinkami United Airlines a v ceně máš přibalené i velké zavazadlo a samozřejmě nebude nouze ani o velké zážitky. Během této kombinace totiž zažiješ malý Amsterdam uprostřed Karibiku, ostrov Curaçao, který je velmi vyhledávanou destinací, ale jen velmi zřídka se objeví za tak výhodnou cenu. Vyber si termín v akčním kalendáři a rezervuj nyní za cenu 17 190 Kč.

Panama

10. Miami, Cancún, Havana

Florida patří mezi nejslunečnější státy USA a kromě nádherných pláží a skvělé atmosféry nabízí i nejeden zábavní park, vodní aktivity nebo zajímavá města. Mezi ty známější patří Miami, Key West nebo Fort Lauderdale. Během tvé cesty po Karibiku vyzkoušejte i ostrovní životní styl a uvolněnost neopakovatelné Kuby. Zažijte nezapomenutelné večery s kubánskými rytmy, místním rumem a při západu slunce si tak můžete vychutnat jedinečnou a nezaměnitelnou atmosféru, která tento ostrov bezpochyby nabízí. Další destinací je stejně tak oblíbené letovisko ležící už na mexickém poloostrově Yucatan, které působí jako magnet na cestovatele nejen ze Severní Ameriky, ale pro svoji dostupnost i pro ty ze vzdálenějších koutů světa. Stačí vyplnit krátký dotazník (potřebujeme jen pár údajů o představě letenky) a rezervovat si nezávazně letenky, o zbytek se postaráme.

Cancún

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4/5 - (3 votes)
2 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru