Connect with us
Ostrov Svatá Lucie v Karibiku

Koronavirus

Karibik se otevírá: Ostrov Svatá Lucie vítá očkované turisty bez karantény

Karibik se otevírá: Ostrov Svatá Lucie vítá očkované turisty bez karantény

Karibský ostrov Svatá Lucie uvolňuje opatření související s koronavirem pro plně očkované turisty. Nově si budou moci rezervovat auto v půjčovně, najíst se ve vícero restauracích a budou mít lepší přístup k slavným místům jako Soufrière a Rodney Bay. Po negativním testu si mohou užít dovolenou bez karantény.

Reklama

Očkovaní návštěvníci se budou moci také ubytovat v COVID-certifikovaných místech včetně hotelů, rekreačních pronájmů a vil. Předtím si museli vybrat jedno ze dvou schválených ubytování. Aktuálně jsou na ostrově vítáni všichni návštěvníci, plně očkovaní mohou ovšem objevovat celý ostrov téměř bez omezení. Stále platí pro všechny negativní PCR test 5 dní před příjezdem. Neočkovaní turisté musejí po příjezdu setrvat 14 dní v certifikovaném ubytování, píše Lonely Planet.

Cestovatelé musí mít své poslední očkování minimálně dva týdny před příjezdem na ostrov Svaté Lucie. Potřebují se prokázat certifikátem, který dosvědčuje, že jsou očkováni a zaznamenat svůj vakcinační status v online formuláři. Plně očkovaní cestující mohou svůj negativní PCR test zaregistrovat před příjezdem. Registrovaní návštěvníci budou moci projít urychleným procesem screeningu zdraví a získat neelektronické identifikační náramky. Náramek musí nosit po celou dobu svého pobytu.

Děti starší 5 let, které tráví dovolenou s plně očkovanými dospělými osobami, musí podstoupit PCR test na svém hotelu v den příjezdu na vlastní náklady. Po negativním výsledku pro děti platí stejná pravidla jako pro očkované dospělé.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru