Connect with us

Letenky

To nejlepší z Kanady jako na dlani. S Air Canada od 12390 Kč

To nejlepší z Kanady jako na dlani. S Air Canada od 12390 Kč

Kanada je nádhernou zemí a nabízí snad všechno – krásnou drsnou severskou přírodu plnou lesů, hor a jezer, ale i velké metropole, kde to životem přímo vře. Druhý největší stát světa je pro mnohé z nás velkým snem, ať už na život nebo jen na příjemnou dovolenou.

Reklama

Potřebuju vízum?

Při cestování do Kanady za účelem turismu vízum nepotřebujete, stačí vlastnit platný pas a mít elektronickou autorizaci eTA. Ta je v případě cesty do Kanady letadlem povinná (i v rámci leteckých tranzitů přes Kanadu).

Vancouver

Vancouver se každoročně umisťuje v žebříčcích pro život nejpříznivějších míst a má na to plné právo. Jako nejteplejší kanadské město nezápasí se závějemi sněhu jako například města na východním pobřeží. Navíc málokterému městu se podařilo vklínit se, jako moderní metropole, do okolní přírody. Díky tomu je zároveň ideální základnou pro nejrůznější výlety. Na návštěvu například láká svým Stanley Parkem, vancouverským aquariem, galeriemi a muzei.

Praha2 přestupyVancouver2 přestupyPraha
Frankfurt, CalgaryCalgary, Frankfurt
12390

Toronto

Velkoměsto na březích kanadského jezera Ontario. Pobřeží vévodí ikonická věž CN Tower, kterou by člověk při návštěvě Kanady opravdu měl navštívit! Město je plné barů, kaváren, restaurací a je doslova multikulturní scénou. Celá polovina jeho obyvatel se totiž v Kanadě vůbec nenarodila. I tak žijí místní a cizinci v příjemné symbióze. Tohle město prostě nabízí hodně zážitků, a to už od příletu. Například se z letiště do centra můžete dostat expresem, ne jen autobusy, jak tomu bývá. Nebo zkuste návštěvu Toronto Islands – ostrůvků na jezeře, které i místní rádi vyhledávají. Tak poznáte Toronto pěkně zblízka.

Praha1 přestupToronto1 přestupPraha
FrankfurtFrankfurt
12490

Ottawa

Hlavní město Kanady, co k tomu dodat. Jenomže my k tomu něco dodat můžete! Například, že spolu s městem Gatineau v sousedním Quebecu tvoří National Capital Region (region hlavního města). Nebo třeba, že stará část města Lower Town nabízí pozůstatky starého města Bytown. A navíc se Ottawa může pyšnit ještě jednou zajímavostí – díky rozložení řek si můžete dopřát příjemnou výletní plavbu, díky níž si prohlédnete celé centrum během chvíle. Doporučujeme, mimochodem, začít prohlídku města od budovy parlamentu, do níž je vstup časově omezen, ale zdarma! Ale určitě najdete i mnoho dalších příjemných atrakcí…

Praha2 přestupyOttawa2 přestupyPraha
Frankfurt, MontréalMontréal, Frankfurt
12490

Montréal

Americká Paříž a druhé největší kanadské město. Zde se snoubí kostely z 19. století s moderními mrakodrapy, pro milovníky historie. Ale je i městem pro cyklisty (najdete zde snad nejvíce cyklostezek na světě) a sportovní fanoušky – navštívit tu můžete stadion NHL Montréal Canadians nebo okruh Formule 1. Pokud chcete Kanadu opravdu poznat, Montréal rozhodně nevynechejte. Město na soutoku řek Ottawy a řeky Sv. Vavřince má přímo omamnou atmosféru. Za historické centrum je považováno tzv. Old Montréal a o dějinách města vám určitě mnoho poví zdejší muzea. A proč ta Paříž, ptáte se? No protože město leží ve francouzské provincii a francouzštinu zde uslyšíte na každém rohu.

  • Pročtěte si náš krátký článek – na úvod do Montreálu je rychlý přehled ideální.
Praha1 přestupMontréal1 přestupPraha
FrankfurtFrankfurt
12590

Více článků, více inspirace

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru