Connect with us
Jordánsko

Asie

Novou linkou z Vídně za bohatou historií i dlouhými plážemi Jordánska

Novou linkou z Vídně za bohatou historií i dlouhými plážemi Jordánska

Dobré zprávy z leteckého průmyslu pokračují! Letiště Vídeň má nové letecké spojení s jordánskou metropolí Ammán a vy už nyní můžete rezervovat letenky za zaváděcí ceny od 2 231 Kč. Linka Ryanair začne fungovat 2. listopadu 2021 s frekvencí 2 letů týdně vždy v úterý a v sobotu.

Reklama

Proč si vybrat Jordánsko?

Vydejte se s námi prozkoumat Jordánsko, rozmanitou zemi na Blízkém východě. Hned po příletu zjistíte, že jste se ocitli na docela jiném, tak nějak klidnějším, místě. Život se tu ubírá pomalejším tempem, až někdy nabydete pocitu, jako byste se dokonce vrátili zpět v čase. Na jednom rohu voní sladká baklava, na tom druhém zase čerstvé ovoce. Jordánsko je navíc bezpečné a nabízí dokonalou dovolenou – ať už se chystáte objevovat starověké památky nebo ležet na pláži pod slunečníkem.

Skvělou zprávou je, že Česká republika vnímá od 2. srpna 2021 Jordánsko jako zemi s nízkým rizikem (zelené oblasti). Při návratu zpět do ČR je tak nutné se řídit pravidly, která cestovatelský semafor vymezuje právě pro zeleně označené destinace.

Co se týče podmínek vstupu do Jordánska, od všech cestujících (i očkovaných) je před příjezdem vyžadován negativní PCR test (ne starší 72 hodin), vyplnění příjezdového formuláře, cestovní pojištění pokrývající COVID a stažení trasovací aplikace AMAN. Neočkovaní cestující, případně ti s jednou dávkou vakcíny se musí navíc ještě registrovat a zaplatit za PCR test, který podstoupí po příletu na letišti. Podrobnější informace na stránkách mzv.cz.

Nová linka z Vídně do Jordánska

  • Odkud? Z Vídně
  • S kým? Letecká společnost Ryanair
  • Kdy? Listopad 2021 – březen 2022
  • Termín? 9. – 16. listopad 2021 (KOUKNI NA KALENDÁŘ)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo (40 x 20 x 25 cm)

Ammán

Při návštěvě jordánského hlavního města se ocitnete přímo mezi bohatou minulostí v podobě historického města a slibnou budoucností moderní části. Mezi archeology se říká, že by dokonce mohl být jedním z nejstarších míst na světě. Tím největším lákadlem je citadela na vrcholu Jabal al-Qala’a, která dohlíží na město, a kde najdete i ruiny z Římské nebo Byzantské říše. Vysoké a dokonale opracované sloupy vás jednoduše vrátí zpět do časů, kdy tu stál velkolepý Herkulův chrám.

Jen pár kroků odsud se zase ocitnete ve starém římském divadle, do kterého za časů jeho největší slávy chodila místní smetánka. Kromě toho se připravte na oslňující výhledy na celé město rozprostírající se pod vámi.

Petra – Novodobý div světa

Při návštěvě Jordánska se zkrátka musíte vydat i na jedno z nejfotogeničtějších míst na světě. Petře se přezdívá skalnaté město, a to zejména mohutným skalám, do kterých Nabatejovci vytesali obdivuhodné chrámy již ve 3. století př. n. l. Prvním Evropanem, kterému se v přestrojení podařilo objevit tato historická lákadla, byl švýcarský cestovatel Johann L. Buckhardt. Od té doby Petra neztratila nic ze své krásy. Nejen, že byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, stala se i dějištěm natáčení mnoha světoznámých filmů, z nichž nejznámějšími byly Indiana Jones nebo Mumie.

Jedinečné národní parky

Wadi Rum je rozsáhlá poušť, rozpálená od všudypřítomného slunce, nehostinná i náladová. Ostré sluneční paprsky pronikají mezi kaňony a vytlačují stín, který jinak představuje alespoň krátkodobou úlevu pro cestovatele, ale i Beduíny, kteří tato místa znají jako své boty. Pokud vám v hrudníku bije srdce dobrodruha, vydejte se sem na výlet, nebo tu i stanujte.

Pravým opakem Wadi Rum je rezervace Mujib. Zajímavostí je, že se jedná o nejníže položenou rezervaci na světě. Najdete tu přes 400 druhů různorodých rostlin, a to včetně nádherných a vzácných orchidejí. Kromě rostlin tu najdete i více než 250 druhů živočichů, mezi které se řadí obávané hyeny nebo elegantní lišky. Co víc, ptáci migrující během zimy z Evropy na jih se po cestě zatavují právě zde.

Mrtvé moře

Vítejte na nejníže položeném suchozemském místě na světě. Mrtvé moře se nachází přes 408 metrů pod hladinou moře a jeho extrémní slanost má příznivý vliv na pokožku. Dostali jste chuť, zaplavat si v sytě modré vodě? To nebude tak snadné. Kvůli velkému podílu soli v moři se plavání mění spíše na plácání se ve vodě. Těšit se ale můžete na zážitek v podobě čtení novin na hladině a na 330 slunečných dní v roce.

Aqaba, dokonalá dovolená na břehu Rudého moře

V Aqabě na břehu Rudého moře, najdete vše, co potřebujete k dokonalé plážové dovolené. Slunce zde přes léto svítí denně neuvěřitelných 13 hodin a teploty se mohou vyšplhat až na 35 stupňů. Rudé moře je proslulé svým pestrým podmořským světem, který během své dovolené objevíte raz dva. Jordánska Aqaba se podobá letoviska v Egyptě na druhém břehu moře, ale v porovnání s nimi je Aqaba klidnější a méně objevena. Mezi oblíbené oblasti patří například letovisko Tala Bay, kde najdete pískové pláže, restaurace, obchůdky nebo promenády.

Jordánsko

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.6/5 - (7 votes)
2 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD517 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw17 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw #letenky17 hodinami dozadu
Cestování do Velké Británie: očkovaní nepotřebují test před vstupem, otestovat se mohou hned po příjezdu https://t.co/0udsUi5Pb9 #koronavirus18 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus19 hodinami dozadu
10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč https://t.co/9c7EwItAQT19 hodinami dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #novinky2 dny dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #letenky2 dny dozadu
4 NOCI ZA CENU 3: Wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 3 990 Kč https://t.co/A1D5V0T8Yb2 dny dozadu
Austrálie se otevře zahraničním turistům zřejmě ještě před Vánoci https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru