Connect with us
New York

Amerika

New York už má letošní stromek u Rockefellerova centra. Má téměř 25 metrů a 14 tun

New York už má letošní stromek u Rockefellerova centra. Má téměř 25 metrů a 14 tun

Rockefellorovo centrum už má svůj tradiční vánoční stromek, který by se zřejmě nevešel do většiny našich obýváků. Přivezli ho z Queensbury. Norský smrk je vysoký 24,99 metrů a váží 14 tun. Ten loňský tak překonal o téměř metr a 2 tuny. Na své místo, kde nemůže chybět už od roku 1931, se dostal v sobotu.

Reklama

Strom byl přibližně 90 let starý. Darovala jej rodina Lebowitz z Glens Falls, které se nachází asi 3,5 hodiny severně od New Yorku. „Pro mě to byl jen hezký strom. Nyní je speciální a všichni po celém světě si jej mohou užít,“ uvedl Neil Lebowitz. Rozsvícen bude 30. listopadu.

Na jeho tradiční místo před Rockefellerovým centrem v New Yorku ho nakonec dostal jeřáb. Ozdoben bude 50 000 LED světýlky na více než 8kilometrovém kabelu. Nahoře nesmí chybět Swarovského hvězda, která váží asi 408 kilo a je poseta 3 miliony křišťálů.

Vánoční stromek před Rockeffelerovým centrem má dlouholetou tradici. Začala v roce 1931, kdy pracovníci z Rockefellerova centra dali dohromady peníze a koupili si vánoční stromek. Muži ozdobili 20metrovou jedli girlandami, které ručně vyráběly jejich rodiny. Rockefellerovo centrum se o dva roky později, v roce 1933, rozhodlo učinit z vánočního stromku každoroční tradici a uspořádalo vůbec první ceremoniál rozsvícení stromku. Od té doby jej zde mohou domácí i turisté obdivovat každý rok.

Akční letenky do New Yorku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru