Connect with us

Asie

6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel!

6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel!

Milujeme levné letenky. K něčemu se ale musíme přiznat. Během celého našeho vztahu s evropskými low-costy, náhodnými citybreaky a impulzivními nákupy letenek jsme celou dobu pokukovali po top 5 leteckých společnostech. Proč si tedy z pěti hvězd nevybrat rovnou tu nejvyšší, když má jít o tvou první luxusní cestu?

Reklama

1. Proč Qatar Airways?

Samozřejmě, existují i ​​jiné špičkové letecké společnosti a v mnoha případech záleží na cílové destinaci, přestupech či dostupných termínech. Při naší cestě na Phuket v době raného otevírání thajských hranic byla klíčová jistota. Pokud se zde cokoliv stane, dopravce nás nemůže zklamat a Qatar Airways určitě nezklame ani tebe. Má na to 3 jednoduché důvody:

  • Neomezené změny. Podle potřeby si můžeš pohodlně změnit datum či destinaci. Platí se jen případný doplatek do nové ceny letenky.
  • Refundace? Není problém! Stačí o ni požádat a dopravce ti bez jakýchkoliv komplikací vrátí nevyužité peníze z tvé letenky.
  • Stále ti to nevychází? Podrží ti letenku! A to až po dobu 2 let od původního data zakoupení.

Do Thajska s 5* Qatar Airways

2. Komfort již od první minuty na letišti

Víš, že špičkoví dopravci mají na letišti jako je například Vídeň rezervovaná špičková místa a časy odletu? K odbavení zavazadel, na check-in či přímo ke gate ti to díky tomu půjde jako po másle. Při prémiovejších třídách ti dokonce nachystají i fialový kobereček!

3. Dreamlinerem na nejlepší letiště světa

Stejně jako letadla, tak i beton, na kterém přistávají, má 5 hvězd. Mezinárodní letiště Hamad v Dauhá je Skytraxem hodnocené jako letiště roku, a to díky jeho vybavení, pohodlí, čistotě, obchodu, foodcourtu, službám personálu a zabezpečení. Stačí? Ne! To letiště nás totiž nadchlo až tak, že pouze díky tomu zážitku máme sto chutí v nejbližší době navštívit i Dauhá samotné, nejen v něm přestupovat.

4. Jaké je letět s Qatar Airways?

Že jsme zapomněli ohodnotit lety samotné? Ne, jen jsme jim potřebovali věnovat samostatný odstavec, podobně jako letišti. Qatar Airways jednu z nejmladších leteckých flotil na světě s průměrným věkem letadel zhruba 5 let, a je to cítit. Letěli jsme super moderním Dreamlinerem a ještě modernějším A350, oba stroje byly jako nové a luxus byl cítit již v ekonomické třídě.

Pohodlně se usaď, místa na nohy je mnohem více než v klasickém letadle a Netflix potřebovat nebudeš, máš tu Oryx One. Systém v obrazovkách na sedadle před tebou ti během letu nabídne více než 4000 možností zábavy, k dispozici je i Wi-Fi připojení. Nudu však nečekej ani v případě, že se rozhodneš jen tak sedět a nasávat atmosféru letu. Posádka ti každou chvíli nabídne prémiové alko a nealko drinky, ochutnáš jídla ze slavné katarské Quisine a mlsné jazýčky čeká i pár překvapení. Dovolená s Qatar Airways skutečně začíná již nástupem do letadla.

5. Jsou letenky s Qatar Airways drahé?

Tak si to spočítejme. Letíš nejnovějšími letadly se špičkovou společností, se kterou se již v ekonomické třídě od první sekundy cítíš prémiově. K dispozici máš navíc obrovský výběr zábavy a služeb na palubě, luxusní letištní místa a extrémní zážitek na letišti v Dauhá jako bonus. Podle nás se vyplatí už samotný let. Co víc, každá letenka s Qatar Airways je refundovatelná a FLEXI! 5* letenky mají svoji cenu, avšak Pelikán ví, jak na to. S Katarčany jsme v neustálém přátelském kontaktu, a proto jsme schopní ti nejednou zařídit i speciální cenu! Takové výprodeje od nás osobně dostanou jako první ti, kteří odebírají náš newsletter.

6. Vyplatí se tedy létat s Qatar Airways?

Bez váhání, ano, všemi deseti! Jejich ekonomická třída je něco mnohem víc, než si umíš představit. Náš sen užít si let s jednou z top 5 aerolinek se nám splnila na 101 %. Teď, když víme, jak skvělé je létat s ekonomickou třídou Qatar Airways, láká nás nová představa… Jaká jen může být byznys třída?

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru