Connect with us
Řím, covid free vlak

Cestopisy

Itálie chce od dubna zavést “covid-free” vlak na trati Řím-Milán

Itálie chce od dubna zavést “covid-free” vlak na trati Řím-Milán

Itálie chce od dubna zavést „covid-free“ vlak na trati Řím – Milán, kde by před nastoupením byli všichni cestující i železničáři otestováni. Po „bez-covidovém“ vlaku na trase Řím – Milán by tento způsob dopravy měly státní železnice rozšířit i do dalších oblíbených turistických cílů, jako jsou Benátky, Florencie a Neapol, dodal Battisti.

Reklama

S podobným nápadem přišla loni i italská letecká společnost Alitalia, která začala cestující testovat na vybraných vnitrostátních i mezinárodních letech.

Před vypuknutím pandemie onemocnění COVID-19 počátkem loňského roku se cestovní ruch podílel na výkonu italské ekonomiky 14 %. Podle nejnovějších oficiálních údajů, které byly zveřejněny loni v prosinci, klesl v Itálii počet přenocování zahraničních turistů v období leden až září 2020 meziročně o téměř 70 %.

Zdroj: Deník N, TASR

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru